Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Mikulovské kino bilancuje rok po digitalizaci

Digitalizace kina zvýšila návštěvnost filmových představení. Za minulý rok navštívilo mikulovské kino více než sedm tisíc diváků, kteří měli možnost zhlédnout přes sto padesát českých i zahraničních filmových snímků.

Foto: Jitka Sobotková
Mikulovské kino bilancuje rok po digitalizaci

Na přelomu let 2012 a 2013 bylo mikulovské kino kompletně digitalizováno a vybaveno systémem 2D a 3D v celkové hodnotě zhruba tří miliónů tři sta tisíc korun. Celý projekt realizovalo město Mikulov a finančně jej podpořil Státního fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

„Digitalizace kina nám přinesla trojnásobný nárůst návštěvnosti ve srovnání s minulými roky, což bylo i jedním z cílů této modernizace. Zájem o kino nás těší, ovšem stále máme co zlepšovat. Naší snahou je především zvýšení komfortu a kvality služeb návštěvníkům. Chceme jim nabídnout domácí atmosféru, kvalitní podívanou a příjemný zážitek,“ hodnotí Marcela Koňáková, ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová, která zajišťuje provoz kina.

„Pravidelná doba promítání je stanovena na pátek a sobotu od 19.30 hodin a neděli od 15 hodin, kdy promítáme pro děti. Pokud je o některý film mimořádný zájem, operativně přidáváme další termíny projekce. Letos bychom rádi navázali spolupráci i se školami v Mikulově a okolních obcích a zavedli pravidelné školní projekce. Někteří distributoři nám poskytují výhodnější cenu vstupného a studenti tak mají možnost vidět premiérové filmy za nižší ceny. Osvědčilo se nám také půlnoční promítání české premiéry snímku Hobit: Šmakova dračí poušť a i letos bychom rádi v tomto netradičním promítání pokračovali,“ doplnila Koňáková.

Další z plánovaných vylepšení v tomto roce je moderní rezervační online systém, zatím je lísky možné rezervovat pouze telefonicky. Vstupenku si ale návštěvníci mohou koupit předem v Turistickém informačním centru na Náměstí. Návštěvník kina tak ušetří čas a nemusí čekat ve frontě před pokladnou.

Tento rok je plánovaná také částečná rekonstrukce toalet, foyeru kina a úprava venkovního prostranství budovy. Záměrem města je vybudování multifunkčního centra, které bude využíváno do budoucna také ke kongresovým účelům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků