Hlavní obsah
Také park na ulici Piaristů projde revitalizací Foto: Jitka Sobotková

Mikulov se víc zazelení díky revitalizaci zeleně na městských pozemcích

V Mikulově bude probíhat rozsáhlá regenerace stávající zeleně na městských pozemcích. Omlazení zeleně, výsadba nových stromů, ale také kácení nemocných a starých dřevin začne již na jaře letošního roku.

Také park na ulici Piaristů projde revitalizací Foto: Jitka Sobotková
Mikulov se víc zazelení díky revitalizaci zeleně na městských pozemcích

Projekt Revitalizace zeleně v Mikulově se může realizovat díky finanční podpoře, kterou Mikulov získal.

„Náklady na projekt představují celkové výdaje ve výši 6 521 731 Kč. Dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj činí 95 procent celkových způsobilých výdajů, zbývajících 5 procent činí spolufinancování ze zdrojů Státního fondu životního prostředí ČR,“ upřesnila Jana Škrobianová, vedoucí odboru rozvoje a živnostenského podnikání Městského úřadu Mikulov.

Území, kde bude revitalizace probíhat, byla rozdělena do skupin podle potřeby rekonstrukce na plochy navržené pro celkovou rekonstrukci, na plochy s celkovým koncepčním řešením a alejové výsadby. Návrh výsadeb navazuje na podrobnou inventarizaci dřevin ve městě.

„Na základě výsledků dendrologického, sadovnického vyhodnocení a zjištěného zdravotního stavu jednotlivých dřevin bylo navrženo k odstranění celkem 646 kusů dřevin, z celkového počtu 4 084 kusů evidovaných stromů a keřů,“ vysvětlil Jan Hluchý z odboru stavebního a životního prostředí MěÚ Mikulov.

Kácení navržených stromů a keřů, které budou v rámci projektu nahrazeny novými výsadbami, se provede na jaře a na podzim letošního roku, v období vegetačního klidu.

Rada města již také schválila ve výběrovém řízení realizátora celé akce – Petra Vykruta ze zahradní služby Ostrava-Hrabůvka. Projektová dokumentace je uložena k nahlédnutí na odboru rozvoje a živnostenského podnikání (Jana Škrobianová) a na odboru stavebním a životního prostředí (Jan Hluchý).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků