Hlavní obsah
Foto: archiv Mikulovská rozvojová

Michal Horáček s hosty vyprodal vánoční koncert v Mikulově

Nádhera, fantastické, jedinečné, úžasné. Děkujeme. Znělo zcela zaplněným sálem mikulovského kina v sobotu 20. prosince večer při vánočním koncertu. Textař Michal Horáček se zpěváky Lenkou Novou a Františkem Segrado vnesli do adventního času kouzlo ztišení se plného krásných slov a skvělé hudby.

Foto: archiv Mikulovská rozvojová
Michal Horáček s hosty vyprodal vánoční koncert v Mikulově

Během půldruhé hodiny trvajícího recitálu MEZI NÁMI zazněly skladby ze sbírky villonských balad Český kalendář, došlo i na recitál Kudykam a písně z nejnovějšího počinu nazvaného jednoduše Segrado. Ty nazpíval devětapadesátiletý svébytný umělec z Valašska František Segrado a jeho první sólová deska se stala v prosinci nejprodávanějším albem letošního roku.

Michal Horáček coby vypravěč a průvodce časem proplouval večerem s lehkostí, recitoval své básně, vyznával se ze své vášně pro studium cizích jazyků a zavzpomínal i na spolupráci s nedávno zesnulým skladatelem Petrem Hapkou.

Ti dva se poprvé setkali 6. ledna roku 1984. „Když jsme se poprvé potkali s Petrem, tak on byl slavný a bohatý a já neznámý a chudý,“ řekl s lehkou nadsázkou Michal Horáček. Během jejich velmi plodné spolupráce pak vznikly úžasné věci. Včetně písně Nepřeberná pokušení či S poduškou Řípu pod hlavou, které na koncertě v Mikulově také zazněly.

Závěrečný přídavek Něco hezkého se slovy „Netoužím od něho slyšet nic nového, třeskutě chytrého… Jen něco hezkého“ v podání Františka Segrado vykouzlil na tvářích posluchačů, dřív než se vydali do zimní noci, příjemný úsměv.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků