Hlavní obsah
Vícemistři FC Nesyt Hodonín Foto: Ladislav Netopil

Mezinárodní turnaj přípravek v Hodoníně ovládl krásný dětský fotbal i emoce rodičů

Mezinárodní fotbalový turnaj přípravek U8 Koupelny Kasárna Cup 2012 v neděli 13. května v Hodoníně vyhrál Spartak Trnava, domácí FC Nesyt získal stříbrné medaile.

Vícemistři FC Nesyt Hodonín Foto: Ladislav Netopil
Mezinárodní turnaj přípravek v Hodoníně ovládl krásný dětský fotbal i emoce rodičů

Nejspravedlivější systém turnaje "každý s každým" byl přehlídkou hlavně ofenzivní kopané hráčů mladších přípravek, kteří předváděli mládežnický fotbal nejvyšší úrovně, kterou lze v regionu momentálně vidět.

Vstup do turnaje se mladým Nesyťanům podařil a přátele z Baníku Ratíškovice porazili 3:0. V druhém utkání taktéž nezaváhali a tradičního rivala SK Líšeň přehráli 5:1. Následující zápas proti brněnskému týmu FC Medlánky byl v úvodu malinko nervózní, ale pak domácí hráči přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a nasázeli hostům šest branek a vyhráli 6:0.

Ve čtvrtém souboji se dal očekávat "velký fotbal", protože se v něm utkali dva největší adepti na zlaté medaile FC Nesyt a Spartak Trnava. Dvěma nešťastnými vlastními góly si však domácí podřezali pomyslnou větev, ale i tak v nejhezčím a nejbojovnějším utkání turnaje nakonec uhráli přijatelný a pro soupeře zasloužený výsledek 3:4.

Po polední pauze je čekal  ŠK Svätý Jur. Vítězství 3:2 udělalo mladým Vlčákům velkou radost a kluci poté dostali slíbenou mísu gumových bonbónů.

V předposledním utkání turnaje se očekával hlavně v hledišti velmi vypjatý a emotivní souboj se Spartou Brno srovnatelný snad i s ligovým derby. Soupeř šel hned v úvodu do vedení a tak i v ochozech byl prozatím klid, ale když domácí fotbalisté začali jít důsledně za svým cílem a srovnali skóre, začalo se mimo hrací plochu jiskřit. Po tvrdém, ale čistém zákroku domácího hráče na soupeře dokonce vtrhlo několik "fanoušků" soupeře na hrací plochu a velmi vulgárně častovali nejen rozhodčího, ale i hráče - děti a trenéry FC Nesyt.

Po několika minutách muselo být utkání dokonce přerušeno, protože sprosté a vulgární pokřiky a nadávky, za které by se nemuseli stydět ani soubor ligových ultras, neměly konce a hrozilo předčasné ukončení utkání. Rádoby fanoušci a rodiče Sparty Brno se tak všem na turnaji předvedli v tom "nejlepším světle" a ukázkově prezentovali, jak se nemá fandit a podporovat dětský fotbal. V duchu fair-play a ukázkovém přístupu trenéra hostů byl zápas nakonec dohrán a hráči Hodonína se radovali z výhry 4:3.

Toto vítězství jim v celkovém součtu zaručovalo druhé místo, a proto v závěrečném utkání dostali více času na hřišti mladší kluci, kteří si dokázali poradit s výběrem FC Ivančice 3:0.

Trenér FC Nesyt Ladislav Netopil uvedl: "Stříbrné medaile jsou pro náš tým v této silné konkurenci velkým úspěchem a kluci si za předvedené výkony zaslouží velké uznání. Poděkování patří sponzorovi turnaje firmě Koupelny Kasárna, předsedovi klubu J. Šnajdrovi, rodičům a přátelům FC Nesyt, rozhodčím a všem, kteří našim hostům připravili skvělé sportovní prostředí a krásné zážitky, na které budou jistě dlouho vzpomínat."

Nejlepší střelec turnaje: Sebastian Papež - FC Nesyt (13 gólů).

Nejlepší brankář: Adam Mihočka - FC Spartak Trnava.

Nejlepší hráč: Samo Studený - ŠK Svätý Jur.

Konečné pořadí: 1. FC Spartak Trnava, 2. FC Nesyt Hodonín, 3. SK Líšeň, 4. Sparta Brno, 5. Baník Ratíškovice, 6. ŠK Svätý Jur, 7. FC Ivančice, 8. FC Medlánky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků