Hlavní obsah
Banner konference Foto: Marcela Stehlíková

Mezinárodní konference Kniha ve 21. století představí vize budoucnosti knihoven

Knihovny 3D. To je motto mezinárodní knihovnické konference Kniha ve 21. století 2020, která se bude konat 11.–13. února na půdě Slezské univerzity v Opavě.

Banner konference Foto: Marcela Stehlíková
Mezinárodní konference Kniha ve 21. století představí vize budoucnosti knihoven

Jak ovlivní digitální služby prostředí veřejných knihoven? Budou potřeba volné výběry knih? Jaký prostor v knihovně budou potřebovat lidé, kteří jsou tzv. každodenně digitální? Jak by měl vypadat eProstor knihoven? To jsou jen některé z aktuálních otázky, na které se účastníci konference budou snažit odpovědět.

„Cílem konference bude podívat se z různých úhlů pohledu na problematiku digitalizace v prostředí veřejných knihoven, proto bylo zvoleno motto „Knihovny 3D“. Výsledkem bude především propojení akademických pohledů s praxí a realitou v knihovnách,” uvedla Libuše Foberová, vedoucí týmu organizátorů konference.

První den bude konference zahájena panelovou diskusí odborníků na mezinárodní úrovni, kteří budou diskutovat zejména o roli knihoven v době čtvrté průmyslové revoluce. V dalších dvou dnech bude konference rozdělena do tří tematických bloků: digitalizace a digitální služby, role knihoven ve vzdělávání, architektura knihoven.

Organizátory konference jsou Ústav bohemistiky a knihovnictví Slezské univerzity v Opavě, Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Svaz knihovníků a informačních pracovníků Moravskoslezského a Olomouckého kraje a Sdružení knihoven ČR. Konference je určena knihovníkům, zřizovatelům knihoven, studentům, vědeckým pracovníkům, přátelům knihoven a čtenářům.

Konference se koná pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka.

Podrobný program konference najdete na: http://k21.fpf.slu.cz/

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků