Hlavní obsah
Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm

Město Rožnov pod Radhoštěm rozváží osamělým seniorům potravinové balíčky

Rozvoz potravinových balíčků a hygienických potřeb pro seniory a občany s omezenou mobilitou zavedlo město Rožnov. V pondělí 16. března ve večerních hodinách rozeslalo SMS informaci o této nové službě 430 rožnovským občanům, kteří vlastní Seniorkartu.

Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm
Město Rožnov pod Radhoštěm rozváží osamělým seniorům potravinové balíčky

Od úterního rána lidé volají a objednávají. Jen za první hodinu provozu dispečinku o službu projevilo zájem dvanáct občanů. Nejvíce požadovali balíčky se základními potravinami.

Jak uvedl místostarosta Rožnova Jan Kučera, ve spolupráci s odbornicí na stravu jsou připraveny dvě úrovně balíčků: typ A v hodnotě 80 korun s chlebem, máslem nebo sýrem, ovocem a zeleninou. Druhý typ B v hodnotě 150 korun obsahuje konzervu s masem či tuňákem, trvanlivou přílohu (rýže či těstoviny), tvaroh nebo vejce a opět ovoce a zeleninu. U typu A i B jsou nabízeny minimálně dvě varianty, aby senioři mohli volit, kdyby náhodou nějakou z potravin nejedli či měli na ni intoleranci.

Objednávky hygienicky zabalených potravin bude město evidovat u každého seniora a úhrada se uskuteční až po ukončení nouzového stavu složenkou nebo převodem z účtu. Cílem je v těchto dnech minimalizovat kontakt seniorů s jinými lidmi, mimo jiné i kvůli placení.

Osamělí lidé z městečka pod Radhoštěm, kteří nemají ve své blízkosti nikoho, kdo by se jim o nákup postaral, tuto službu jistě ocení. A kam mají zavolat? V pracovní dny od 8 do 16 hodin na telefon 739 505 827. Lze rovněž napsat email na pomocvnouzi@roznov.cz. Balíčky rozveze Charita Valašské Meziříčí následující den po objednávce.

Seznam jednotlivých typů balíčků je zde: www.roznov.cz/balicky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků