Hlavní obsah
24. MŠ Schwarzova ulice Plzeň. Foto: Miroslav Knotek

Mateřská školka ve Schwarzově ulici v Plzni má nové zateplení

Plzeňský centrální obvod dokončil jednu ze svých investičních akcí, které jsou směřovány do obnovy či vylepšení interiéru a exteriéru mateřských škol nacházející se na jeho území a které spravuje.

24. MŠ Schwarzova ulice Plzeň. Foto: Miroslav Knotek
Mateřská školka ve Schwarzově ulici v Plzni má nové zateplení

Tentokrát se jednalo o zateplení 24. MŠ ve Schwarzově ulici v plzeňských Borech.

„Jelikož jde o památkové chráněný objekt, nepřichází v úvahu jakékoliv zásahy do obvodového pláště či nosných konstrukcí, které by jakýmkoli způsobem měnily stávající vzhled a charakter budovy. Proto se zateplení týkalo pouze konstrukce střechy a stropu nad druhým nadzemním podlažím“, vysvětlil Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

„V rámci zateplení byl nově proveden celý střešní plášť, osazeny byly termostatické hlavice na topení, které zajistí dětem i zaměstnancům tepelnou pohodu, a v pobytových místnostech dětí hlásiče koncentrace CO2, které upozorní na jeho zvýšenou koncentraci zejména v zimně při uzavřených oknech. Hodnota celé investice je 1 316 000 Kč. V budoucnu nás čeká ještě oprava letní terasy v 1. patře tak, aby ji bylo možné bez problému také využívat", dodává.

V rámci akce také byla stávající oběhová čerpadla nahrazena novými elektronickými a jednotlivé okruhy topné soustavy byly osazeny vyvažovacími ventily. Všechna tato opatření povedou k úsporám energie na topení celého objektu.

Jsem rád, že se nám podařilo vhodným způsobem upravit tuto nemovitou kulturní památku z roku 1949 na našem obvodě, kam patří kromě samotného objektu i přilehlý pozemek, užívaný jako zahrada pro děti. Rovněž oceňuji, že se nám podařilo získat na tuto akci dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši 476 224 Kč“, uvedl David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků