Hlavní obsah
Foto: Táňa Modlová

Máte doma muzejní kousek? Věnujte jej Národnímu technickému muzeu

Národní technické muzeum a kolektivní systém Elektrowin se rozhodly pokračovat v úspěšném projektu roku 2017 nazvaný Máte doma muzejní kousek? Věříme, že i letos využije možnosti nabídnout svůj vysloužilý spotřebič do sbírek Národního technického muzea mnoho zájemců a že NTM získá další přírůstky do svých sbírek.

Foto: Táňa Modlová
Máte doma muzejní kousek? Věnujte jej Národnímu technickému muzeu

Další ročník projektu byl vyhlášen 12. března. Letos poběží od března do konce roku. Ve třech termínech (30. 6., 30. 9. a 31. 12.) bude provedeno vyhodnocení jednotlivých etap, kdy kurátor NTM vybere 5 spotřebičů s nejvýznamnějším přínosem pro sbírku.

Majitelé vybraných spotřebičů získají od Elektrowinu poukázku na nákup spotřebního zboží v hodnotě 500 Kč. Za každý spotřebič zařaditelný do sbírek NTM obdrží jeho majitel na základě uzavřené darovací smlouvy dvě čestné vstupenky do muzea pro dvě osoby s půlroční platností.

Na konci roku 2018 kurátor NTM vybere ze všech zařazených spotřebičů „Nej muzejní kousek 2018“, tedy nejpřínosnější spotřebič, který byl v roce 2018, v rámci projektu Máte doma muzejní kousek?, zařazen do sbírek a jeho majitel získá od Elektrowinu poukázku na nákup spotřebního zboží v hodnotě 5 000 Kč. 

Pokud i vy máte doma starý domácí spotřebič a rádi byste jej věnovali muzeu, můžete se zapojit do soutěže. Stačí předmět vyfotit, doplnit jeho popis - odhadované stáří, stav, dochované příslušenství, případně další informace (manuál, návod, prodejní doklad, apod.) a vše zaslat emailem na adresu muzejni.kousek@elektrowin.cz

Šance pro zapsání nabízeného předmětu do sbírek zvyšuje jeho kompletnost, a to i v podobě dochovaných originálních obalů, návodů a účtenek dokládající místo a rok jeho koupě.

Pro inspiraci možným soutěžícím může sloužit loni získaný elektrický mlýnek na kávu Eta oranžové barvy zakoupený v roce 1987 v Domácích potřebách Praha za 310 Kčs nebo jednoplotýnkový sporák československého výrobce Alba Hořovice z druhé poloviny 40. let pocházející z jídelny Pacovských strojíren, který do soutěže přihlásili se souhlasem vedení její zaměstnanci. Zajímavým přírůstkem je i nepříliš využívaný svatební dar (ideální stav pro muzejní sbírky) pračka Dana výroby bratří Stárů také z poválečných 40. let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků