Vítězem a držitelem poháru 48.ročníku ankety Nejúspěčnějšího sportovce se stal devatenáctiletý reprezentant WAKO/ČR Martin Viktorin z Vysokého Mýta. Foto: Lukáš Prokeš

Martin Viktorin neúspěšnějším sportovcem okresu Ústí nad Orlicí za rok 2016

Orlické sportovní sdružení ve spolupráci s agenturou Sport Action, Městem Ústí nad Orlicí a hlavním mediálním partnerem vydavatelstvím novin Deník vyhlásily na slavnostním večeru v pondělí 23. ledna v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí výsledek ankety Nejúspěšnějšího sportovce okresu za rok 2016.

Nejlepší sportovec roku je projekt, který nabízí maximální zviditelnění sportu. Cílem je ocenění špičkových sportovců regionu, mezi nimiž nechybí olympionici, mistři ČR, Evropy i světa. Dále se jedná o poděkování trenérům a cvičitelům a uvedení sportovních legend do síně slávy.

Více než sto účastníků z řad sportovců, funkcionářů, sponzorů, starostů měst okresu Ústí nad Orlicí a příznivců sportu z řad široké veřejnosti se sešlo v pondělí 23. ledna v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí, aby oslavilo tento tradiční, v pořadí již 48. ročník ocenění všech, kteří výsledky své činnosti propagují jméno regionu.

Nebyl to však večer určený jen sportu, v doprovodném programu se připojili i umělci z oblasti kultury. S několika písněmi vystoupila mladá nadějná zpěvačka Johana Jeřábková, žonglování předvedl artista Szymon a jasné a ostré paprsky pohybem v prostoru rozehrál v Laser show Pavel Kaiser. Hlavním bodem programu pak bylo oceňování sportovců jednotlivých kategorií.

Mezi jednotlivci žactva se jako první umístil Denis Hýbl z plaveckého oddílu Lokomotivy Česká Třebová, krajský přeborník, MČR a člen reprezentačního družstva ČR mladších juniorů. Druhý skončil Roman Unzeitig z volejbalového družstva TJ Sokol Česká Třebová a třetí Petr Dvořáček z Falcon Kickbox Vysoké Mýto.

V kategorii dorostu a juniorů na 1. místě skončila Michaela Stránská z Českotřebovského běžeckého klub Iscarex, členka reprezentačního družstva ČR v atletice. Druhé místo obsadil Martin Barták ze Ski klubu České Petrovice, juniorský MČR ve slalomu, vítěz ČP juniorů, mistr světa v travním lyžování. Třetí místo patří Vojtěchu Mlynářovi z atletického oddílu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, MČR v běhu na 800 m.

V kategorii dospělých byl nejúspěšnější Martin Viktorin z Falcon Kickbox Vysoké Mýto, dvanáctinásobný MČR a dvojnásobný vítěz Prague Open. Na 2. místě skončil Robert Krupička z oddílu atletiky TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, medailový účastník horských běhů v Rakousku, Francii a ve Švýcarsku, 3. místo získala Monika Simonová - Cyklotrénink F. Trkal.

U handicapovaných sportovců byl oceněn Pavel Richter z oddílu stolního tenisu SK UNO při speciální ZŠ v Ústí nad Orlicí.

Mezi veterány byl nejúspěšnější Jiří Strnad z oddílu rychlostní kanoistiky SK Žamberk za řadu předních míst a dvakrát 1. místa na MS veteránů. Za ním skončili běžci Jana Matyášová z Dolní Dobrouče a Jiří Švadlena z K.O.B. Choceň.

Dále byl oceněn vesnický kolektiv fotbalového oddílu TJ Sokol Libchavy, mládežnický volejbalový kolektiv TJ Sokol Česká Třebová II. a atletický kolektiv žen AC Vysoké Mýto.

Z reprezentaci v cizím dresu cenu získal Jaroslav Kulhavý, "Král cyklistiky ČR" a účastník dvou OH.

Do síně slávy byl uveden Ladislav Popelka za 30letou práci s ligovým futsalovým mužstvem ve Vysokém Mýtě.

Oceněním práce a poděkováním bylo odměněno osm trenérů, cvičitelů a rozhodčích: Eva Hüblová (Ústí nad Orlicí), Petr Kvasnička (Česká Třebová), Martin Motyčka (Žamberk), Marko Olejár (ČeskáTřebová II.), Roman Páral (Vysoké Mýto), Iveta Trčková (Česká Třebová), Vlastimil Vávra (Letohrad) a Zdeněk Zezulka (Králíky).

"Hvězdou" ankety Deníku se stala Eliška Zemanová z Vysokého Mýta.