Hlavní obsah
Fakultní nemocnice Na Bulovce se přejmenuje od 1.1.2012 na Nemocnice Na Bulovce Foto: Martin Šalek

Management Nemocnice Na Bulovce zeštíhlil o dva lidi

Ředitel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc MBA ztenčil management nemocnice. Dosud ho tvořilo sedm náměstků, nově už jen pět.

Fakultní nemocnice Na Bulovce se přejmenuje od 1.1.2012 na Nemocnice Na Bulovce Foto: Martin Šalek
Management Nemocnice Na Bulovce zeštíhlil o dva lidi

Zrušena byla pozice náměstkyně pro kvalitu, akreditaci a infekční problematiku, kterou zastávala MUDr. Hana Roháčová Ph.D., a pozice náměstkyně pro onkologickou péči, kterou vykonávala  Prof. MUDr. Jitka Abrahámová DrSc.

„Domnívám se, že toto zeštíhlení managementu nijak neohrozí chod nemocnice, ale naopak přispěje k vyšší efektivitě procesů a pružnosti v komunikaci. V konečném důsledku zafunguje i jako úsporné opatření,“ vysvětlil ředitel nemocnice Zajíc.

Další zajímavosti z Nemocnice Na Bulovce:

Nový systém parkování vydělává
Nemocnice Na Bulovce nově zavedla tzv. časová razítka, která používá ostraha pro vjezd a výjezd návštěvníků nemocnice. Díky nim za uplynulý měsíc na parkovném vybrala o 400 tisíc korun víc. Razítka totiž zaznamenávají pouze skutečný čas strávený v areálu nemocnice bez možnosti ovlivnění je tak na kartě návštěvníka. „Abychom předcházeli únikům finančních prostředků, při vjezdu i výjezdu označujeme návštěvě kartu a vybereme příslušnou částku za parkování v areálu nemocnice podle ceníku. Stále platí, že první půlhodina je zdarma,“ konstatuje obchodně-technický náměstek Ing. Jiří Havel. K časovým razítkům nemocnice přistoupila pro větší transparentnost a zamezení možného spekulování s výběrem parkovného, které se dříve zapisovalo pouze ručně na kartičky.

O práci na Bulovce je zájem
Výběrové řízení na obsazení funkce „Vrchní sestra - Chirurgická klinika FN Na Bulovce“, které nemocnice vypsala v polovině listopadu je uzavřeno. Nyní porotu čeká už jen správně vybrat. „Potěšilo nás, že se přihlásilo celkem 11 zájemců. Mezi kandidáty je také jeden muž,“ oznámila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Soňa Mendlová.  

Bude Sestra roku z Bulovky?
Nemocnice Na Bulovce má svá tři želízka v ohni soutěže Sestra roku 2011. Jako kandidátky za Bulovku byly nominovány: Zuzana Pešková z Ústavu radiační onkologie, Milada Karlovská z Urologie a Věra Šimková z Centrální sterilizace. Soutěž Sestra roku je již tradiční akcí, koncipovanou jako poděkování sestrám a ostatním nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a nelehkou práci. Finále XII. ročníku proběhne na slavnostním galavečeru v únoru 2012, kde vítěze vybere odborná porota složená z významných osobností našeho lékařství, ošetřovatelství, zástupců sponzorů, politické sféry a výherců uplynulých ročníků soutěže Sestra roku.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků