Hlavní obsah
Pohled do expozice výstavy Foto: Muzeum papírových modelů

Malby a fotografie na výstavě v Polici nad Metují

Výstava fotografií a obrazů v Polici nad Metují. Dva výtvarníci, dvě generace, dvě techniky a jedno společné téma, kterým je okouzlení rodným krajem.

Pohled do expozice výstavy Foto: Muzeum papírových modelů
Malby a fotografie na výstavě v Polici nad Metují

„Když se dva lidi dívají na totéž, nikdy si nebudou pamatovat to samé.“ Tato věta by se mohla stát mottem výstavy Světem skal v Zeleném Domečku v Polici nad Metují. Představuje totiž dva výtvarníky, které dělí generační rozdíl i použitá technika. Ale spojuje je jedno téma: skály Broumovského výběžku a láska k rodnému kraji.

Na malém půdorysu se tady setkávají dva progresivní pohledy a kupodivu mezi sebou ladí a „nepřekážejí si“.

Pavel Frydrych z pořádajícího Muzea papírových modelů na vernisáži mimo jiné řekl: „Nejde o konfrontaci. Jde spíš o to si uvědomit, že ač každý z nás vidí svět jinak, většinou se shodneme na tom, co je hezké nebo krásné.“ A právě krása či okouzlení tím, co považujeme za krásu, je nosným tématem výstavy.

Obrazy známého regionálního malíře Jiřího Kollerta nutí k zamyšlení, zatímco o generaci mladší fotograf Štěpán Horák se prezentuje zádumčivostí svých snímků, zachycováním inverze a barev podzimu. V obou případech většinou nejsou v názvu výstavy zmiňované skály ústředním bodem, ale jsou pojítkem mezi výrazem tvorby obou autorů. A celá koncepce výstavy nutí diváka k zamyšlení, proč právě takto vidí autoři svět kolem sebe.

Kurátorům výstavy se podařilo jasně oddělit malbu od fotografie, ale na pár místech dovolili se těmto dvěma technikám prolnout a tím vytvořili skutečně ucelenou a sevřenou expozici.

Jiří Kollert & Štěpán Horák: Světem skal

Výstava obrazů a fotografií, Zelený domeček, Tyršova 345, Police nad Metují. Výstava potrvá do 19. května. Vstupné dobrovolné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků