Hlavní obsah
Specialitou zlínského svahu je park pro snowboardisty. Foto: archiv ski areálu

S několika novinkami vstupuje do nové lyžařské sezóny Sportovní areál Josefa Šperky ve Zlíně. Vleky se tu poprvé rozjedou v sobotu 11. prosince odpoledne.

Specialitou zlínského svahu je park pro snowboardisty. Foto: archiv ski areálu
Lyžařský svah ve Zlíně zahajuje sezónu

„Díky intenzivnímu zasněžování je na sjezdovce 40 centimetrů sněhu a stále dosněžujeme, takže lyžaři i snowboardisté si přijdou na své," láká Michal Cepek ze společnosti, která neobvyklý lyžařský areál na kopci Barabáš nad Zlínem provozuje.

Návštěvníky letos čeká několik novinek. „Pro děti je připraveno nové hřiště. Otevře se nový skibar a dopravě uleví rozšířené parkoviště," doplnil Michal Cepek. V plánu je i zavedení ski busu, který by k areálu zajížděl z města. Sjezdovka také v zimě ožije řadou doprovodných akcí včetně silvestrovského programu. Stejně jako loni je v plánu několik závodů pro veřejnost či dětský karneval na sněhu. 

Zlínský ski areál, nabízející lyžování takřka uprostřed krajského města, je v širokém okolí unikátem. Nachází se na kopci nad bývalými baťovskými internáty a Domem umění. Svah je dlouhý 220 metrů a má 46 metrů převýšení. Vyniká zejména velkým snowboardovým parkem. Ten je nyní rozšířen o nové překážky a skoky: bednu, lomenou bednu, rainbow, C-bednu, rail, skok přes sud, big jump, small jump a plastovou rouru.

Svah je otevřen ve všední dny od 9, o víkendech od 8.30 hodin, lyžuje se až do 19 hodin, díky osvětlení je možné i večerní lyžování. Na svahu nabízí své služby lyžařský Profi Servis Montana a k dispozici je i lyžařská škola Ski Pingi.  www.svahzlin.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků