Hlavní obsah
Foto: Penzion Spokojené stáří

Luhačovický penzion pro seniory se ve středu otevře veřejnosti

Penzion Spokojené stáří v Luhačovicích připravil na středu 18. září první den otevřených dveří. Lidé budou mít v průběhu celého dne příležitost prohlédnut si celý areál a seznámit se chodem tohoto zařízení. Od 16 hodin zde vystoupí svým hudebním programem Jura Pavlica z Hradišťanu.

Foto: Penzion Spokojené stáří
Luhačovický penzion pro seniory se ve středu otevře veřejnosti

Navštívit všechny prostory zrekonstruovaného areálu bývalého rekreačního střediska Niva, dnes Penzionu Spojené stáří, mohou všichni zájemci ve středu od 9 do 18 hod. Kromě návštěvy společenských prostor, budou mít možnost hosté nahlédnout i do ubytovací a rehabilitační části a setkat s personálem i místními obyvateli.

Součástí Dne otevřených dveří bude i kulturní program s muzikantem Jurou Pavlicou z Hradišťanu, který seniorům i dalším návštěvníkům penzionu zahraje nejznámější písničky, bude si s nimi i povídat a odpovídat na jejich zvídavé dotazy. Vstup na jeho vystoupení je pro všechny hosty zdarma. 

Návštěva z Hradišťanu však není jedinou akcí, kterou si senioři mohou zpestřit volné chvíle. V pátek 13. září je navštívil a potěšil vystoupením dětský folklórní soubor až z Polska. Přímo v penzionu se pravidelně konají koncerty, taneční vystoupení, autorská čtení nebo třeba i kouzelnické představení.

„Naší snahou je zajistit seniorům pestrý program, aby si mohli užívat na plno každého dne, měli se na co těšit a hlavně, aby nebyli sami,“ uvedla ředitelka Penzionu Spokojené stáří Marie Vybíralová. ”Zapojujeme proto seniory v co největší míře do společných aktivit, protože podle posledních statistik je trápí nejvíc právě obava ze samoty,“ dodala.

Penzion Spokojené stáří využívá běžně také všech možností a kulturního potenciálu, které nabízí umístění penzionu v blízkosti lázeňského města. “Kromě výletů a procházek po okolí se pravidelně účastníme kolonádních se koncertů a tanečních zábav, nebo jsme si teď dokonce pronajali i turistický vláček k projížďce po Luhačovicích a Pozlovicích,“ doplnila Marie Vybíralová.

Seniorům se také denně věnuje personál zaměřený přímo na volnočasové aktivity. Pracovníci se soustřeďují kromě fyzických aktivit a cvičení i na psychickou kondici každého seniora. Důležité jsou i hry a úkoly, které rozvíjejí jemnou motoriku a trénují paměť. Využívá se zde i nových metod tzv. smyslové aktivace, při které senioři trénují všechny smysly.

Penzion Spokojené stáří vznikl letos v dubnu s cílem přinést do regionu nové možnosti pro ubytování a péči o seniory, a vytvořit tak důstojnou alternativu ke stávajícím domovům důchodců. Areál má kapacitu 100 lůžek a ve zrekonstruovaných bezbariérových prostorách nabízí ubytování jedno i vícelůžkových pokojíc a apartmánech s kompletními asistenčními službami, celodenním stravováním, kulturním i společenským programem a celou řadou relaxačních aktivit. Součástí zařízení je např. i vnitřní bazén se slanou vodou, modlitebna, rehabilitační zařízení a příjemné venkovní prostory. Penzion se nachází v klidném prostředí, s krásným výhledem na Luhačovice.

Penzion si zakládá na rodinné atmosféře, na níž má velkou zásluhu personál, který přistupuje ke každému z ubytovaných individuálně.

Penzion Spokojené stáří také aktivně spolupracuje přímo s městem Luhačovice a městysem Pozlovice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků