Hlavní obsah
Foto: Denisa Ižová

Luhačovice se zapojí do oslav tance

Půvabné lázeňské městečko Luhačovice je díky bohaté nabídce kulturního vyžití právem považováno za kulturní a společenské centrum jihovýchodní Moravy. Ještě před otevřením nové lázeňské sezóny překvapí akciová společnost Lázně Luhačovice novým projektem LUHAČOVICE V TANCI.

Foto: Denisa Ižová
Luhačovice se zapojí do oslav tance

„Novým projektem Luhačovice v tanci, který bude probíhat ve dnech 26. - 29. dubna, bychom rádi připomenuli a zároveň se také zapojili do oslav tance. Tance, který navodí nejen lepší náladu a příjemnou zábavu, ale je srozumitelný pro všechny bez rozdílu řeči a v neposlední řadě má i pozitivní účinky na naši duševní pohodu - tedy zdraví,” uvedl Jiří Dědek, MBA, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s.

Mezinárodním dnem tance je středa 29. dubna. V Luhačovicích ale budou tančit, nebo jen tanci přihlížet a taneční umění obdivovat už od neděle 26. dubna.

„Oslavu Dne tance začneme na Lázeňském náměstí nedělní odpolední taneční přehlídkou Kolonáda ve víru tance, kde se představí zhruba 150 účinkujících z 15 tanečních škol, klubů či kroužků s různými tanečními žánry. Svoji lásku k tanci a pohybu vyjádří všechny věkové kategorie. Od malých dětí přes mládež až po starší generaci,“ dodal Jiří Dědek.

Konstatoval, že v nabídce nového projektu Luhačovice v tanci jsou dále zahrnuty večerní Tančírny ve vinárně Domino a v night clubu hotelu Alexandria s ukázkami latinsko-amerických a standardních tanců v podání Dance Studia Starligt, včetně večera věnovaného charlestonu, který zatančí v patřičných "charlestonkách" dámy Luhačovického okrašlovacího spolku Calma.

Milovníci baletu se mohou těšit na záznamy baletů Romeo a Julie a Zimní pohádka z Královského baletu v Londýně. Mezinárodní den tance vyvrcholí představením v Lázeňském divadle (29. 4.) Tanec v divadle a divadlo v tanci brněnského tanečního divadla Davida Strnada MAXIMVS.

Luhačovice zvou na bohaté kulturní léto

Tradiční třídenní nabídkou programů s nedělním posvěcením pramenů otevřou letošní hlavní lázeňskou sezónu Lázně Luhačovice. V programech, od pátku 8. května do neděle 10. května, nebudou chybět dobové kostýmy, historické automobily, velocipédy a kolonádní koncerty. Třešničkou na dortu bude bezesporu přímý přenos oblíbeného rozhlasového pořadu Aleše Cibulky Tobogan. Jeho hosty budou tentokrát Viktor Preiss, Kateřina Cajthamlová a Ilona Svobodová. Svoje široké publikum si najde se svým koncertem také Radůza.

Nedílnou součástí lázeňských pobytů je vyplnění volného času. Lázně vždy byly a zůstaly centrem společenského života a bohatého kulturního dění. Právě proto lázně připravují v Lázeňském divadle řadu pořadů z hudebního i dramatického žánru, ke kterým patří i prestižní Festival Janáček a Luhačovice.

V cyklu pěti festivalových koncertů se představí přední violoncellistka Michaela Fukačová s Filharmonií Bohuslava Martinů, Wihanovo kvarteto, světově proslulá sopranistka Simona Houda Šaturová s mladým nadějným tenoristou Petrem Nekorancem, komorní orchestr Musica Florea pod vedením Marka Štryncla, vynikající varhaník Jaroslav Tůma a houslový virtuos Pavel Šporcl. Dramaturgie Kulturního léta nabízí proslulé pěvecké divy či sólisty a orchestry, renomované divadelní soubory a herecké osobnosti. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků