Hlavní obsah
Paní Ludmile Kudelové bylo 103 roků Foto: radnice Prahy 13

Ludmila Kudelová a Marie Hofmanová, stoleté jubilantky z Prahy 13

Dvě milé dámy z Prahy 13 v pozdním seniorském věku slavily své 100leté výročí narození v plném zdraví. Prožily téměř celé minulé století se vším, co k němu patřilo. Narodily se v letech, kdy se formovalo samostatné Československo. Paní Kudelové je dokonce 103 roků.

Paní Ludmile Kudelové bylo 103 roků Foto: radnice Prahy 13
Ludmila Kudelová a Marie Hofmanová, stoleté jubilantky z Prahy 13

Do dospělosti vkročily v době 2. světové války a prožily všechny politické převraty od vlády komunistů, až po vstup do Evropské unie. Svůj život zkrátka vedly na pozadí pestrých dějin našeho státu.

Ludmila Kudelová 2. ledna oslavila neuvěřitelných 103 let a Marie Hofmanová 7. ledna dovršila úctyhodných 100 let. Oběma dámám byste tento požehnaný věk hádali jen stěží. S přehledem mohou konkurovat mnohem mladším seniorům.

Stále v pohybu

„Ludmila Kudelová žije v bytě panelákové zástavby společně se svou vnučkou, která se stará o běžný chod domácnosti. Na výpomoc jí dochází také sociální pracovnice. S tou, i přes svůj požehnaný věk, vyráží na procházky do okolí. Její recept na dlouhověkost je jednoduchý – hodně úsměvů a vřelých objetí. Je to zkrátka společenská dáma.

Čiperná a vitální Marie Hofmanová žije v domácnosti úplně sama. Její dcera, která za ní pravidelně dochází, říká, že obstará téměř celý chod domácnosti bez pomoci. Tu potřebuje pouze při velkých nákupech, což je v jejím věku opravdu neuvěřitelné," informovala mluvčí radnice Prahy 13 Eva Libigerová.  

Stárnou s grácií

Nejstarším obyvatelkám Prahy 13 v lednu osobně gratuloval starosta David Vodrážka společně s předsedou sociálního výboru Alešem Marečkem.

„Je neuvěřitelné, kolik toho musely tyto ženy prožít. Jejich kořínek by jim mohl leckdo závidět. Stárnutí pro mnoho lidí není příjemná věc, nicméně těmto dámám se povedlo stárnout s grácií. Oběma jim přeji další roky plné zdraví a síly,“ řekl při svém blahopřání starosta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků