Hlavní obsah
Lucie Vondráčková a Vokobere Foto: archív autora

Lucie Vondráčková v létě vyjíždí na unplugged turné

Zpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková se po třech letech vydává na druhé turné ve své dvacetileté kariéře. Před třemi lety objela 10 velkých hal v Čechách a na Moravě společně s Michalem Davidem, se kterým vyprodala i pražskou O2 arénu.

Lucie Vondráčková a Vokobere Foto: archív autora
Lucie Vondráčková v létě vyjíždí na unplugged turné

Po tomto velkém úspěchu se Vondráčková rozhodla co do počtu koncertů přidat, ale ubrat na velikosti hal a rozhodla se pro akustické turné. Celkem ve 14 městech na 15 koncertech po celé ČR se představí například v letních kinech a amfiteátrech, nebo komornějších divadlech. Od 17. srpna do 9. září se představí se skupinou Vokobere, kterou tvoří muzikanti Tomáš Berka, Petr Kocman a Jiří Vondráček. Skupina bude pro turné rozšířena v některých písních o basu a klávesy.

S členem Vokobere Petrem Kocmanem Vondráčková nazpívala již několik duetů, například Já to nejsem, Jedou vozy prérií nebo legendární Islands In The Stream – Ostrov proudu dní. Společně pak se skupinou Vokobere nazpívala píseň Kousek štěstí, podle které je pojmenováno i celé turné. Tomáš Berka zpěvačku doprovázel již v několika televizních pořadech na kytaru. A představovat Jiřího Vondráčka snad netřeba. Otec a její dvorní skladatel, který s textařkou Hanou Sorrosovou (matka Vondráčkové) vytvořili spoustu velkých hitů nejen pro dceru.

Diváci se mohou těšit na zcela jiné podání písniček. Odtajněné jsou již písničky Strach, Kdy vzlétnu já, Kousek štěstí, Kdo tě má rád. Další si zpěvačka nechává jako překvapení. „S Vokobere je nám na jevišti muzikantsky i lidsky dobře. Folkovějším písničkám vokoberácké vokály sluší, a tak jsme se rozhodli jet za vámi v létě společně," uvedla před časem. Jak sama prozradila, na toto turné se moc těší a věří, že se bude líbit i divákům a fanouškům.

„Manner Kousek štěstí tour je unplugged, takže v tomto případě bez bicích a pěkně akusticky. Atmosféru koncertů dotvoří LED stěna, což bude úžasný posun ve vizualizaci celého koncertu – graficky, obrazy a videa, aby všechny písničky měly i zajímavé obrazové ztvárnění,“ prozradil Jiří Vondráček, který rovněž připravuje všechny aranže písniček, které se na turné objeví.

Vondráčková se skupinou Vokobere nebude vystupovat poprvé. Již dvakrát byla hostem na jejich koncertech na zámku Štiřín a naposledy ji Vokobere doprovázelo  i na loňském vystoupení při 50. ročníku ankety Český slavík, kde zpívala písničku Hop hej.

17. 8. 2016 - Strážnice - zámecký park

18. 8. 2016 - Valašské Meziříčí – amfiteátr

19. 8. 2016 - Karviná - letní kino

20. 8. 2016 - Boskovice - letní kino

21. 8. 2016 - Hradec Králové - letní kino Širák

24. 8. 2016 - Chomutov - letní kino

25. 8. 2016 - Slaný - letní kino

26. 8. 2016 - Turnov - letní kino

27. 8. 2016 - Příbram - letní kino 

28. 8. 2016 - Domažlice - letní kino

04. 9. 2016 - České Budějovice - DK Metropol 

05. 9. 2016 - Teplice - Krušnohorské divadlo 

06. 9. 2016 - Plzeň - Měšťanská beseda 

08. 9. 2016 - Praha - divadlo Hybernia 

09. 9. 2016 - Praha - divadlo Hybernia 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků