Hlavní obsah
Tiskovka ke koncertům Fifty Fifty Foto: Petr Mráček

Lucie Bílá poprvé v O2 areně

Půl napůl, tedy Fifty Fifty to má letos Lucie Bílá. V dubnu začala slavit své životní jubileum a s oslavami rozhodně neskončila. Zatímco na jaře přivítala diváky v Bratislavě, v listopadu se na ně těší v legendární O2 areně v Praze.

Tiskovka ke koncertům Fifty Fifty Foto: Petr Mráček
Lucie Bílá poprvé v O2 areně

A to hned na dvou obřích koncertech se svými tanečníky i hosty. Stane se tak 5. a 6. listopadu. A Lucie, která bude mít v této hale svou premiéru, nezapomene ani, jak je jejím dobrým zvykem, pomáhat.

Na koncertě zazní mnoho písní, které tvoří průřez tvorby Lucie Bílé, ať už velmi známé hity, tak i věci z novinkového alba HANA. Část koncertu bude Zlatou slavici doprovázet symfonický orchestr a další část její vlastní kapela včele s Petrem Maláskem.

Důležitou roli v rámci koncertů Fifty Fifty bude mít i již dobře známý světlomalíř  a showman Alex Dowis, kterého před lety v rámci soutěže CS Talent Lucie Bílá objevila. A už během svých předchozích Černobílých tour s ním spolupracovala.

Režijní a scénografické práce se opět ujímají bratři Cabanové, kteří nyní spolu s Lucií Bílou a hudebníky dotvářejí program celé show, jedinečný design scény a choreografii. Spolupráce na tomto projektu je pro režisérské duo se Slavicí premiérou.

„Lucie nebude nikde létat, vznášet se, zjevovat se, ani mizet. Bude především zpívat. Chceme, aby to bylo o ní a o té atmosféře. Co se týče stage, ta bude trochu atypická, než na jakou diváci většinou zvyklí. A bude spíš na výšku, než na šířku. To jistě ocení ti, kteří rádi točí na mobily podobné akce a vždy na výšku,“ řekl s nadsázkou Michal Caban.

„Jsme velmi rádi, že na tomto skvělém projektu můžeme spolupracovat a věříme, že tato naše společná “premiéra“ bude i pro diváky něčím výjimečným. A že si skvělé a úžasné Lucie Bílé užijí. Ona tu bude jen pro diváky. A když při hokejových zápasech diváci z výšky běžně vidí puk, uvidí zajisté všichni dobře i ji,“ dodal s úsměvem Šimon Caban.

„V Bratislavě jsem udělala obrovskou show pro oči, ale v Praze chci hlavně zpívat. Proto v O2 aréně chystám něco velkého, ale velkého především pro uši. Chci lidi nalákat do sebe, chci s nimi navázat ten kontakt,“ láká Lucie Bílá.

„Nebudu lidem odvádět pozornost laserovou show, já jim prostě budu zpívat. O2 arena se mi v minulosti párkrát nabízela, ale já čekala na mimořádný okamžik, a ten právě přichází. Chci své kulaté narozeniny pořádně oslavit a pozvat co nejvíce fanoušků. Ať všichni slyší, že tu jsem a rovnou říkám, že ještě nějakou dobu tu budu… Svých 50 let totiž považuji za krásné uzavření první poloviny života a bez dlouhého zdržování hurá do druhé,“ říká s úsměvem Lucie Bílá.

Lucie Bílá, jak je jejím zvykem, nezapomene ani pomáhat. Součástí jejích koncertů Fifty Fifty bude i charitativní podtext. Výtěžek z prodeje svých vlastnoručně vytvořených růženců věnuje zpěvačka na pořízení bezbariérového vozidla pro zdravotnickou přepravu nemocných s Alzheimerovou chorobou, pro ústav Alzheimer Home v Praze, s nímž Lucie nedávno navázala spolupráci a chce v ní i nadále pokračovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků