Hlavní obsah
Ilustrační fotografie - sjezd Úpy Foto: Tomáš Buriánek

Lotři na dobré Cestě aneb Hendikepované děti si poprvé vyzkouší vodácký sport

Letní počasí, dobrá nálada a výlety s přáteli. Tělesné ani mentální postižení nezabrání dětem, aby si plně užívaly všeho, co léto nabízí. Při hrách a sportu, při sjezdu řeky nebo na letním táboře - tam všude prožijí hendikepované děti nová dobrodružství společně s dětmi z vodáckého oddílu.

Ilustrační fotografie - sjezd Úpy Foto: Tomáš Buriánek
Lotři na dobré Cestě aneb Hendikepované děti si poprvé vyzkouší vodácký sport

„Všichni se už moc těšíme,” tlumočí společné nadšení Tomáš Buriánek z turistického a vodáckého oddílu Lotři z Hronova. ”První společná akce s názvem Kajaky v bazénu proběhla v březnu, a myslím, že nám všem dodala velkou chuť ve společných aktivitách pokračovat.“

V náchodském bazénu si Klárka společně s dalšími dětmi z Občanského sdružení Cesta poprvé vyzkoušela, jaké to je sedět v lodi. Nejprve si hendikepované děti za pomoci vodáků oblékly záchranné vesty, vyzkoušely si jízdu v lodi nanečisto, na souši, a pak hurá na vodu. „Bylo to moc prima“, hodnotí společnou plavbu Klárka, „ale už se těším, až se vydáme s kamarády na opravdovou řeku.“

Na období červen až srpen chystají Lotři na dobré Cestě další tři společné akce. První z nich je Den nezávislosti, který proběhne v Hronově 29. června a bude přístupný široké veřejnosti.

„Tento den je určen hlavně dětem, pro které budou v areálu parku Aloise Jiráska připraveny různé hry, atrakce a soutěže. Veškeré aktivity jsou koncipovány tak, aby se mohly zúčastnit jak děti zdravé, tak i s hendikepem. Jsme přesvědčeni o tom, že při společných zážitcích se budou bavit všichni,” přiblížila nadcházející akci Denisa Voborníková z Občanského sdružení Cesta.

V červenci (20. 7.) přijde na řadu velmi očekávaná a trošku obávaná akce, při které si děti z Cesty za doprovodu vodáků a za aktivní účasti starosty města Náchoda Jana Birkeho sjedou na raftu část řeky Úpy.

Na konci srpna (17. – 24. 8.) se děti vydají na tradiční vodácký tábor), kde je čeká celotáborová hra na motivy známé knihy J. R. R. Tolkiena Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, splutí části Lužnice, koupání v místní zatopené pískovně a večery u táboráků s kytarou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků