Hlavní obsah
Naše paní Operetka na minulém ročníku Šubertovy Dobrušky. Foto: město Dobruška (archiv)

Limonádový Joe, paní Fantomasová a také česká premiéra hry V rytmu tanga míří do Dobrušky

První dubnovou středu odstartuje v Dobrušce šestý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů za účasti spolků Tyl z Rychnova nad Kněžnou, Kačenka z Deštného v Orlických horách a Vicena z Ústí nad Orlicí.

Naše paní Operetka na minulém ročníku Šubertovy Dobrušky. Foto: město Dobruška (archiv)
Limonádový Joe, paní Fantomasová a také česká premiéra hry V rytmu tanga míří do Dobrušky

Název přehlídky Šubertova Dobruška je spojen se jménem dobrušského rodáka Františka Adolfa Šuberta, který patřil mezi nejvýraznější postavy české národní kultury druhé poloviny 19. a počátku 20. století a v roce 1883 byl jmenován ředitelem Národního divadla.

Na úvod přehlídky se 6. dubna na pódiu Společenského centra Kino 70 v Dobrušce představí divadelní spolek Tyl z Rychnova nad Kněžnou s notoricky známým Brdečkovým příběhem Limonádový Joe.

Před očima divadelních příznivců se tedy znovu odehraje děj z prostředí divokého západu, kde se v místním baru scházejí kovbojové, honáci dobytka i různí dobrodruzi a podnikavci. Proudem teče nejen whisky, ale samozřejmě také známá kolalokova limonáda.

Pro obnovený divadelní soubor Tyl je koňská opera Limonádový Joe, poprvé hraná v listopadu loňského roku, v pořadí druhým představením a tentokrát nasadili rychnovští ochotníci laťku opravdu hodně vysoko. Pozvali si totiž živou kapelu, která celé divadlo provází a umocňuje divadelní zážitek.

Režisér Josef Koráb k rychnovskému nastudování poznamenal: „Nejlepší divák je smějící se divák,” a tak se mají ti, co přijdou do hlediště v Dobrušce, určitě na co těšit.

Jako druzí na přehlídce 13. dubna vystoupí amatérští divadelníci ze spolku Kačenka z Deštného v Orlických horách s kusem Paní Fantomasová se zlobí aneb Zločin v Muzeu čerstvého umění, což je ztřeštěná krimikomedie o jednom manželském sporu, který může vyřešit jedině loupež. Cílem "souboje" Fantomase a Fantomasové v režii Elišky Kollárovičové se stává jediný exemplář vzácné poštovní známky Zelený Mauricius, zrovna vystavený v muzeu vedeném ředitelkou Zlatanou Platinovou. Kdo známku získá, ten zvítězí.

Šestý ročník Šubertovy Dobrušky uzavře hra V rytmu tanga v nastudování ochotníků ze spolku Vicena z Ústí nad Orlicí, které je českou premiérou díla Isabelly de Toledo.   

Hra V rytmu tanga je hrou o touze žít, hrou o lásce a věrnosti až za hrob, ale i o nevěře a zklamání. Je to hra něžná i hořká, která diváka strhne svým silným příběhem nebo mine jeho představu, se kterou na představení přišel. Tak to ale v životě chodí... a hra V rytmu tanga je hrou o životě.

Všechna představení začínají v 19.30 hodin. Pro divadelní příznivce jsou na Informačním centru v Dobrušce v prodeji abonentky v hodnotě 200 korun, vstupenky na jednotlivá představení stojí 80 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků