Hlavní obsah
Zástupci vítězných obcí si přebrali ocenění. Foto: Ivana Borovková

Liga odpadů zná vítěze

Karlovarský kraj na zámku v Sokolově vyhlásil začátkem června výsledky soutěže obcí ve sběru drobného elektra s názvem EZ – Liga za rok 2017. Do soutěže byly zahrnuty všechny obce, které měly uzavřenou smlouvu s neziskově hospodařící společností ASEKOL.

Zástupci vítězných obcí si přebrali ocenění. Foto: Ivana Borovková
Liga odpadů zná vítěze

„Cílíme osvětu třídění hlavně do škol. Ušli jsme velký kus cesty a dnes jsme pravidelně mezi nejlepšími obcemi.” Podobná slova zaznívala na setkání starostů měst a obcí, na kterém zástupci Karlovarského kraje a společností zpracovávajících odpad vyhlašovali vítěze Ligy odpadů.

Hodnoceny byly dvě kategorie; obce do 2 500 obyvatel včetně a obce nad 2 500 obyvatel. V první kategorii zvítězila obec Hazlov, v druhé prvenství slavil Kynšperk. Vítězové obdrželi finanční odměnu 15 tisíc korun.

„Snažíme se tímto způsobem zlepšit úroveň třídění odpadů v obcích. Věřím, že i finanční odměna získaná v soutěži je motivací k tomu, aby obce pracovaly na ekonomice svého odpadového hospodářství a podporovaly občany v tomto směru. Už dnes je patrné, že třídění odpadu se ve většině míst kraje stalo samozřejmou a přirozenou součástí života lidí ve městech a obcích,“ zdůraznil Karel Jakobec, krajský radní pro oblast životního prostředí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků