Hlavní obsah
Foto: Tomáš Havel

Letošní minifieldová sezóna ženského lakrosu začne v Plzni

Rychlou, tvrdou a napínavou hru slibují plzeňské hráčky na zahajovacím zápase minifieldové ligy ženského lakrosu. Na programu je v úterý 2. dubna.

Foto: Tomáš Havel
Letošní minifieldová sezóna ženského lakrosu začne v Plzni

Zveme všechny příznivce akčních sportů na opravdu pěknou podívanou na doubraveckém Sencu v Plzni.

Lakros je u nás stále ještě poměrně neznámým sportem, i když za mořem je na středních školách stejně populární, jako u nás hokej nebo fotbal. Jedná se původně o indiánskou hru, která kmenům sloužila k řešení sporů jiným způsobem než válkou - proto také jeden z indiánských názvů zní "malý bratr války". Dodnes v lakrosu o vítězství rozhoduje rychlost, tvrdost, schopnost taktizovat a týmový duch.

Stejně jako ve fotbalu nebo hokeji, i tady jde o to, dostat míč do soupeřovy branky. K tomu slouží lakrosky - jakési pálky se síťkou na konci, kterými si hráči či hráčky míček přehazují.

V současné době se u nás hraje několik variant této hry, mj. i tzv. český lakros s menšími lakroskami, který se hraje pouze jednou rukou.

Mezi nejčastější formy ovšem patří tzv. fieldlakros, hraný na fotbalovém hřišti, popř. minifield na polovičním prostoru, boxlakros - velmi tvrdá hra hraná na hřišti s mantinely a indoorová varianta - interkros.

V České republice je několik desítek lakrosových týmů, a to nejen mužských, ale v poslední době také stále více ženských. V Praze se každý rok koná mezinárodní soutěž lakrosu - Prague Cup, kde se české týmy pravidelně umisťují mezi prvními. 

Letošní minifieldová sezóna ženského lakrosu bude tentokrát zahájena v Plzni (Senco Doubravka), a to 2. dubna od 19.30 hodin. Hned první utkání plzeňského týmu Baggataway Bees proti pražskému TJ Sokol I. Smíchov slibuje napínavou hru. Vstup je volný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků