Hlavní obsah
Výstava panenek je k vidění jak při běžných prohlídkách, tak v létě na speciálních nočních prohlídkách. Foto: Jan Plachý

Léto na zámku Dobříš: Výstava panenek, noční prohlídky a nová expozice v Galerii JCM

Zámek Dobříš přichystal pro návštěvníky krásnou výstavu historických panenek, kterou budou moci v letních měsících zhlédnout také ve večerních hodinách. Každou středu v červenci a v srpnu pořádají od 20 a 20:30 hodin na zámku tradiční noční prohlídky.

Výstava panenek je k vidění jak při běžných prohlídkách, tak v létě na speciálních nočních prohlídkách. Foto: Jan Plachý
Léto na zámku Dobříš: Výstava panenek, noční prohlídky a nová expozice v Galerii JCM

„Na 100 dobových panenek, které se vyjímají v hostinské části zámku, jsou součástí prvního prohlídkového okruhu. Nejstarší panenky byly vyrobeny v roce 1910 a obohacují je i krásné doplňky jako kočárky, bryčky a ručně šité oblečky,” informovala Dagmar Veselá ze zámku Dobříš.

„Při nočních prohlídkách bude v hostinské části zámku kromě panenek prohlídka obohacena také o hádanky, rébusy a další doprovodný program pro děti i dospělé. Po této části se návštěvníci podívají na strašidelné Dobříšské přízraky na půdě zámku, následně si užijí hudební program v Zrcadlovém sále a celou prohlídku zakončí na nádvoří zámku,” uvedla Veselá.

Stejně jako v minulých letech bude také letos zpříjemňovat nedělní program na zámku sokolník Pavel Řehka z Rosovic. V jeho sbírce dravců nechybí sýček, výr, jestřáb, sokol i několik káňat a ke všem ptačím miláčkům sokolník rád prozradí zajímavosti z jejich životů.

Od 1. července se návštěvníci zámku mohou přijít podívat také na novou výstavu v Galerii JCM. Svá díla – autorské obrázky Mníšku pod Brdy, portréty slavných hvězd a především reprodukce děl Alfonse Muchy a Václava Brožíka – zde vystaví výtvarnice Hana Germaničová.

„Celkem bude v galerii k vidění kolem třiceti obrazů různých velikostí. Mezi největší zajímavosti patří reprodukce Brožíkova slavného obrazu Husopaska či Muchovy Sarah Bernhardtová a Reklama na sušenky,” sdělila Hana Germaničová.

Zámek Dobříš je v červenci a v srpnu otevřen denně od 9:00 do 17:30. Noční prohlídky se konají každou středu od 4. července a sokolnické ukázky budou probíhat každou neděli (za příznivého počasí) od 10:00 do 17:00. Vstupné a další podrobnosti naleznete na www.zamekdobris.cz. Změna programu vyhrazena. Francouzský park je po dobu 2 let z důvodu revitalizace uzavřen, přístupný je pouze anglický park – denně od 7:00 do 21:00.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků