Hlavní obsah
Foto: Letní hudební akademie v Kroměříži

Letní hudební akademii završí koncert pod taktovkou dirigenta Tomáše Netopila

V sobotu 24. srpna v 18 hodin se ve Sněmovním sále kroměřížského Arcibiskupského zámku uskuteční slavnostní koncert u příležitosti ukončení 2. ročníku Letní hudební akademie pod vedením světově uznávaného dirigenta a kroměřížského rodáka Tomáše Netopila.

Foto: Letní hudební akademie v Kroměříži
Letní hudební akademii završí koncert pod taktovkou dirigenta Tomáše Netopila

Během koncertu se představí absolventi letošní akademie s mimořádným talentem v doprovodu orchestru Moravští komorní sólisté. Dirigentem a průvodcem večera bude dramaturg festivalu a zároveň umělecký ředitel akademie Tomáš Netopil.

Letošní novinkou je udělení tří ocenění vybraným studentům na tomto slavnostním koncertě - Cena LHAK & Města Kroměříž, Cena Akademie klasické hudby a Cena Zlínského kraje jsou navíc doprovázeny i finanční odměnou.

Koncert završí bohatý doprovodný programu akademie, který byl připravený pro zájemce z řad veřejnosti a zahrnoval koncerty i besedy s hudebními osobnostmi. Vstupenky v ceně 400 Kč (zlevněné pro děti, studenty a seniory za 300 Kč) je možné ještě zakoupit na místě před zahájením koncertu.

Letní hudební akademii Kroměříž založil dirigent Tomáš Netopil, letos se ve dnech 18.-24. srpna koná její druhý ročník. Projekt je určený studentům konzervatoří, vysokých škol a mladým umělcům a nabízí jim jedinečnou příležitost rozšířit si obzory pod vedením lektorů z řad špičkových českých umělců, možnost setkávání a sdílení zkušeností a rozvoj nejen v hudební oblasti.

Další informace: academykromeriz.com

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků