Hlavní obsah
Foto: Letní hudební akademie v Kroměříži

Letní hudební akademii v Kroměříži zahájí večer koncert s Kateřinou Kněžíkovou a Baborák ensemble

Skleník Květné zahrady Kroměříž bude dnes v 19 hodin hostit úvodní koncert 2. ročníku Letní hudební akademie Kroměříž. Milovníci vážné hudby se mohou těšit na společné vystoupení Baborák ensemble a Kateřiny Kněžíkové.

Foto: Letní hudební akademie v Kroměříži
Letní hudební akademii v Kroměříži zahájí večer koncert s Kateřinou Kněžíkovou a Baborák ensemble

Jádrem komorního souboru je lesní roh Radka Baboráka a smyčcové kvarteto, hrající ve složení Dalibor Karvay, Martina Bačová - housle, Karel Untermüller - viola, Hana Baboráková - violoncello. Zpěvem je doprovodí sopranistka Kateřina Kněžíková, členka operního souboru Národního divadla v Praze.

Koncert je součástí bohatého doprovodného programu akademie, který je přístupný pro zájemce z řad veřejnosti a zahrnuje koncerty i besedy s hudebními osobnostmi.

Vstupenky v ceně 400 Kč (zlevněné pro děti, studenty a seniory za 300 Kč) je možné zakoupit na místě.

Letní hudební akademii Kroměříž založil dirigent Tomáš Netopil, letos se ve dnech 18.-24. srpna koná její druhý ročník. Projekt je určený studentům konzervatoří, vysokých škol a mladým umělcům a nabízí jim jedinečnou příležitost rozšířit si obzory pod vedením lektorů z řad špičkových českých umělců, možnost setkávání a sdílení zkušeností a rozvoj nejen v hudební oblasti.

Další informace: http://www.academykromeriz.com/ 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků