Hlavní obsah
V ambulanci v Hlučíně ordinují dva lékaři s ordinační dobou od 7 do 15 hodin. Foto: archiv nemocnice

Lékaři z Nemocnice Podlesí nově ordinují i v kardioambulanci v Hlučíně

Vysoce kvalitní a specializovaná lékařská péče čeká nově na pacienty kardioambulance v Hlučíně, kterou převzala Nemocnice Podlesí v Třinci. Díky úzkému propojení na kardiologické a kardiochirurgické oddělení nemocnice se mohou pacienti těšit na komplexní péči.

V ambulanci v Hlučíně ordinují dva lékaři s ordinační dobou od 7 do 15 hodin. Foto: archiv nemocnice
Lékaři z Nemocnice Podlesí nově ordinují i v kardioambulanci v Hlučíně

V ambulanci ordinují dva lékaři s ordinační dobou od 7 do 15 hodin. V Ostravě a jejím okolí jde už o třetí kardiologickou ambulanci.

Kardiaci z Hlučínska mají jistotu, že se svěřují do rukou odborníků. „V ambulanci nabízíme konzultace a provedení základních vyšetření, mezi které patří klidové i zátěžové EKG, 24 hodinová monitorace krevního tlaku a srdečního rytmu, nebo echokardiografické vyšetření. Podle závažnosti onemocnění můžeme pacientovi doporučit další vyšetření a léčbu, která probíhá přímo u nás v Kardiocentru Nemocnice Podlesí v Třinci,“ uvedl MUDr. Libor Škňouřil, Ph.D., primář kardiologické ambulance Nemocnice Podlesí.

Již třetí kardioambulanci skupiny Agel v Ostravě a okolí povedou dva lékaři. „Pověření lékaři budou také provádět pravidelné kontroly kardiostimulátorů i zdravotního stavu u pacientů po invazivních vyšetřeních a operacích srdce. Doporučuji se předem objednat a donést s sebou doporučení praktického lékaře, příp. internisty nebo spádového kardiologa,“ radí MUDr. Libor Škňouřil s tím, že zájemci o vyšetření se mohou objednat předem telefonicky na čísle 595 043 054, nebo e-mailem kardio-hlucin@npo.agel.cz.

„Chceme naši komplexní kardiologickou péči nabídnout co nejširšímu spektru pacientů a být blíže všem lidem z regionu, kteří naši pomoc potřebují. Plánujeme ambulanci rozšiřovat o další kardiologické služby a nabídnout lidem nejúčinnější léčebné metody,“ řekl předseda představenstva Nemocnice Podlesí MUDr. Radek Neuwirth, MBA s tím, že kardiologická ambulance se stává přímo součástí Kardiocentra Nemocnice Podlesí v Třinci, které je jedním z jedenácti komplexních kardiocenter v České republice a jedním z největších kardiocenter ve Střední Evropě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků