Hlavní obsah
Vyšetření mateřských znamének s pomocí speciálního dermatoskopu trvá několik minut a je naprosto bezbolestné. Foto: Hana Szotkowská

Lékaři Nemocnice Šumperk si opět posvítí na podezřelá mateřská znaménka

Nemocnice Šumperk se také letos připojí k Evropskému dni melanomu. Zdejší lékaři tak s pomocí speciálního dermatoskopu vyšetří všem případným zájemcům podezřelá mateřská znaménka. Letos se akce uskuteční v pondělí 30. května od 8.00 do 13.00 hodin v kožní ambulanci, která se nachází v pavilonu F.

Vyšetření mateřských znamének s pomocí speciálního dermatoskopu trvá několik minut a je naprosto bezbolestné. Foto: Hana Szotkowská
Lékaři Nemocnice Šumperk si opět posvítí na podezřelá mateřská znaménka

Vyšetřeni budou všichni zájemci bez nutnosti předchozího objednání, omezení věku a bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny jsou registrováni. Vyšetření trvá několik minut a je naprosto bezbolestné. Příchozí se během akce také dozví, jak pokožku správně chránit před sluníčkem, a jak rozpoznat první příznaky změny znamének.

Maligní melanom je jeden z nejčastěji se vyskytujících zhoubných nádorů, ale zároveň nejsnáze zjistitelný. Odborníci uvádějí, že každých deset let se dvojnásobí počet nemocných. Šanci na vyléčení přitom zvyšuje pouze včasná diagnostika. Nemocnice Šumperk se proto k Evropskému dni melanomu pravidelně připojuje, aby upozornila veřejnost nejen na nutnost prevence, ale i rizika spojená s tímto onemocněním a možnosti léčby.

Melanom se může vyvíjet kdekoliv na kůži, včetně oblasti dlaní a plosek či nehtů. Důležitá je správná ochrana před slunečním zářením a předcházení spálení kůže. A to již od narození, neboť účinky UV záření se v těle kumulují a mohou se projevit až po mnoha letech. Nebezpečné kožní onemocnění se vyskytuje napříč všemi věkovými kategoriemi a to bez ohledu na pohlaví. Pravidelné kontroly proto odborníci doporučují nejméně jednou ročně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků