Hlavní obsah
Nová lůžka ocení jak pacienti, tak i všichni zdravotníci, kterým lůžka usnadní manipulaci a polohování zejména imobilních a hůře mobilních pacientů. Foto: archiv nemocnice

Léčebna dlouhodobě nemocných Nemocnice Vítkov prochází modernizací

Nová elektrická lůžka, nové matrace či elektrokardiograf. To je výčet investic, kterých se v posledních měsících dočkala Nemocnice Vítkov. V rámci zkvalitňování služeb pro pacienty prochází zdejší léčebna dlouhodobě nemocných modernizací interiérového vybavení i přístrojů.

Nová lůžka ocení jak pacienti, tak i všichni zdravotníci, kterým lůžka usnadní manipulaci a polohování zejména imobilních a hůře mobilních pacientů. Foto: archiv nemocnice
Léčebna dlouhodobě nemocných Nemocnice Vítkov prochází modernizací

Nemocnice v uplynulém roce investovala do nákupu jedenácti moderních elektrických polohovacích lůžek a jednoho mechanického moderního lůžka, včetně zdravotních matrací.

„Nová lůžka ocení jak naši pacienti, kterým lůžka nabídnou větší pohodlí a komfort, tak i všichni zdravotníci, kterým lůžka usnadní manipulaci a polohování zejména imobilních a špatně mobilních pacientů,“ uvedla Milada Kocianová, sociální sestra Nemocnice Vítkov. 

Tucet nových lůžek tvoří zhruba třetinu celkového počtu lůžek, která jsou na LDN k dispozici. Postupně je přitom záměrem nemocnice obnovit lůžkový fond kompletně. Současná investice do dvanácti kusů lůžek přišla nemocnici na více než 300 tisíc korun. 

Mimo obnovu lůžek pak investovala nemocnice také do nákupu nového moderního elektrokardiografu, který lze provozovat jak prostřednictvím připojení k elektrické síti, tak i na baterie.

„Přístroj v hodnotě téměř 30 tisíc korun umožňuje automatický i manuální záznam srdečního rytmu, a to jak na vyšetřovnách, tak díky bateriím třeba i u lůžka pacienta na jeho pokoji. Výhodou tohoto modelu je přitom vysoká citlivost a také fakt, že je zařízení standardně vybaveno rozměřovací mřížkou a interpretací křivky, která usnadňuje vyhodnocování naměřených výsledků,“ dodala Milada Kocianová. 

Nemocnice Vítkov je detašovaným pracovištěm Nemocnice Nový Jičín. Poskytuje ambulantní péči pacientům spádové oblasti Vítkova. Nachází se zde lůžkové oddělení následné dlouhodobé rehabilitační péče, které slouží k doléčení a rehabilitaci pacientů převážně z Nemocnice Nový Jičín.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků