Hlavní obsah
Nové pokoje a zařízení kuchyně v hotelu Morava. Foto: autor Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Lázeňský hotel Morava se stal Stavbou roku Zlínského kraje

Hlavní cenu v soutěži Stavba roku 2015 ve Zlínském kraji v kategorii Občanská vybavenost získal lázeňský hotel Morava za stavební úpravy. Představitelé lázeňské společnosti ji převzali na slavnostním vyhlášení výsledek XIV. ročníku soutěže 26. května v Otrokovicích.

Nové pokoje a zařízení kuchyně v hotelu Morava. Foto: autor Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Lázeňský hotel Morava se stal Stavbou roku Zlínského kraje

„Investorem stavebních prací byly Lázně Luhačovice, a. s., akce probíhala od prosince 2014 do června loňského roku,“ sdělil generální ředitel lázní Eduard Bláha.

V polovině června 2015 byla po sedmi měsících dokončena první etapa rekonstrukce oblíbeného hotelu Morava, který byl postaven v roce 1927. „Cílem modernizace, která si vyžádala 80 miliónů korun, bylo zkvalitnění ubytovacího standardu i dalších služeb na úrovni kategorie tří hvězdiček Superior,“ přiblížil záměr vedení lázní Eduard Bláha. 

V hotelovém komplexu, který tvoří čtyři vzájemně propojené objekty, byly pokoje v hlavní budově i v pravém přilehlém křídle doplněny především o sociální zařízení a vybaveny novým nábytkem.

„Modernizace se dotkla i krajního objektu D, kde byla na pokojích zrekonstruována sociální zařízení, vyměnili jsme nábytek i koberce. Všechny pokoje jsou nyní vybaveny moderními televizory, Wi-Fi připojením k internetu a telefonem. Dokončené práce se netýkaly objektu A, který se nachází vlevo od hlavní budovy. Ovšem v další etapě i zde počítáme s úpravami, které budou zahrnovat například výstavbu bazénu,“ doplnil informace výkonný ředitel lázní Jiří Dědek.

Změnu k lepšímu pozná host hned při vstupu v recepci, u příjmu a časování procedur či v kavárně. Díky citlivé rekonstrukci odrážející historický charakter budovy září novotou i dvě jídelny, kde se podařilo zachovat původní stoly i židle z dvacátých let minulého století. Rozšířila se i nabídka v oblasti gastronomie. Nyní je možné si objednat podobně jako v hotelu Palace výběrovou stravu.

„Mezi poskytovanými službami nechybí ani kadeřnictví nebo prodej doplňkového sortimentu. Výkonná vzduchotechnika a plynová kotelna, která nahradila nevyhovující centrální rozvod páry, zase přispějí k lepší tepelné pohodě v celém komplexu. Vyměněny byly však i elektrické a vodovodní rozvody, které nejsou na první pohled pro hosty viditelné. Naopak nová čelní fasáda i z dálky působí čistě a dokresluje celkové změny v hotelu,“ dodal Jiří Dědek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků