Hlavní obsah
Foto: Aleš Ovesný

Lákají děti od mobilů a elektroniky. Pomoci jim může každý

Pionýrská skupina Ještěr se v dnešní uspěchané době snaží v srdci Beskyd bez internetu a wifi zprostředkovat dětem nevšední zážitky. Pomozte i vy a hlasujte do 17. února pro projekt skupiny v obchodě Tesco v Ostravě-Třebovicích a v Ostravě-Hrabové.

Foto: Aleš Ovesný
Lákají děti od mobilů a elektroniky. Pomoci jim může každý

V srdci Beskyd, bez internetu a wifi, děti zažívají uprostřed lesů a luk na dnešní dobu nevšední zážitky, situace a učí se tábornickým dovednostem ve stylu Hochů od Bobří řeky. Čtrnáct dní bydlí v podsadových stanech bez světla a elektrické přípojky. A právě tyto stany nyní nutně potřebují nové celty (plachty).

Díky programu Vy rozhodujete, my pomáháme společnosti Tesco má pionýrská skupina Ještěr možnost na tyto opravy získat pro ni nemalé finanční prostředky. Pokud vám není jedno, jak děti tráví volný čas a chcete, aby zažívaly i něco jiného než focení selfies na sociální sítě, hlasujte, prosím, pro projekt.

Projekt Šance pro děti = Šance pro Ještěr 2019 pomůže udržet cíl spolku, a to tak, že díky němu získá potřebné finanční prostředky na opravy podsadových stanů, které jsou nezbytné pro chod letních táborů.

A jak hlasovat? V obchodě Tesco v obchodním centru Galerie v Ostravě-Třebovicích a také v obchodě Tesco v Ostravě-Hrabové za nákup v jakékoli hodnotě získáte u pokladny žeton, který poté vhodíte za pokladnami do boxu s projektem pionýrské skupiny Ještěr. Hlasovat můžete až do 17. února.

O Pionýrské skupině Ještěr Ostrava-Svinov

Jako pobočný spolek Pionýra vyvíjí veřejně prospěšnou činnost v oblasti neformálního vzdělávání a výchovy dětí a mládeže ve volném čase. V této oblasti spolupracuje s řadou partnerů, za nejvýznamnější z nich považuje rodiče. Je založena zejména na práci dobrovolníků a vnitřních demokratických principech.

Cílem její práce s dětmi a mládeží je prostřednictvím her a praktických aktivit předávat hodnoty, rozvíjet znalosti a dovednosti, upevňovat postoje k okolnímu světu a k sobě samým.

Má jednu z nejkrásnějších turistických základen - TZ Šance - v srdci Beskyd, na které realizuje většinu aktivit a kterou vlastními silami členové opravují. Další aktivity jsou soustředěny především na území městského obvodu Ostrava-Svinov.

Celoroční činnost PS Ještěr pravidelně finančně podporuje Statutární město Ostrava a Městský obvod Ostrava-Svinov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků