Hlavní obsah
Kapela LadyPraga přichází s novinkou nazvanou Sociální experiment. Kapela ve svém debutu mísí prvky funku, jazzu, pop i rocku. Foto: Archív: LadyPraga

LadyPraga pokřtí na Tři krále v Malostranské besedě svou debutovou desku Sociální experiment

Pražská formace LadyPraga vydává po dvou letech existence svou debutovou desku s názvem Sociální experiment. Album spatřilo světlo světa v polovině prosince. Popovou prvotinu s přesahy do funku, rocku, jazzu i šansonu neoficiálně pokřtila kapela během svého koncertu na opavském Dolním náměstí.

Kapela LadyPraga přichází s novinkou nazvanou Sociální experiment. Kapela ve svém debutu mísí prvky funku, jazzu, pop i rocku. Foto: Archív: LadyPraga
LadyPraga pokřtí na Tři krále v Malostranské besedě svou debutovou desku Sociální experiment

Oficiálně desku kapela pokřtí v pražské Malostranské besedě v rámci společného koncertu se skupinami Gingerhead, Andband 6. ledna od 19 hodin.

„Nepůjde jen o první společný koncert. Máme toho pro vás hromadu. V rámci koncertu proběhne i křest CD kapely LadyPraga s názvem Sociální experiment a taky bude další sláva, ale to uvidíte až na místě. Doporučujeme tedy vážně dorazit.  Bude se dát posedět i tančit a zbavit se tak rohlíčkových a lineckých kil, které jste nabrali přes Vánoce a ano i ten salát ze sebe potřebujete vytančit,“ uvedl šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

LadyPraga je česká hudební skupina fungující od léta 2015. Hraje vlastní autorskou tvorbu, kterou tu a tam zpestří několika aranžérsky upravenými převzatými skladbami. Písničky lze obecně označit za inteligentní populární hudbu, s přesahy do funku, rocku, jazzu nebo šansonu. V současné době vystupuje ve složení: Veronika Bergmanová (zpěv), Jan Kubín (piano), Martin Knesl (bass) a Karel Kříž (bicí).

LadyPraga svým posluchačům v debutové desce Sociální experiment servíruje jedinečnou hudbu, za jejímž výsledkem stojí poctivá práce rytmiky bubeníka Karla Kříže i basisty Martina Knesla a současně harmonizující piano mladého a talentovaného Jana Kubína. Nástrojové obsazení poskytuje podporu a zároveň se umí stáhnout do pozadí, když přichází čas pro vokalistku souboru Veroniku Bergmanovou. Právě Veronika propůjčuje skladbám duši a svým pevným, intonačně přesným vokálem, interpretuje jednotlivé příběhy.

„Rozhodně si v tvorbě chceme razit svou vlastní cestu a nabízet našim fanouškům originální a osobitou hudbu, která velmi citlivě balancuje hned mezi několika hudebními styly. Inspiraci k textům bereme ze života, řešíme v nich mezilidské vztahy, lásku v několika jejich polohách, vztah člověka z města k přírodě apod. Sociální experiment je dlouho připravovaný debut a doufáme, že potěší jak naše současné fanoušky, tak že si cestu najde i k novému publiku,“ řekl basista kapely LadyPraga Martin Knesl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků