Hlavní obsah
Foto: Adam Klofáč

Kunratice budou obhajovat titul nejnavštěvovanějšího pražského vinobraní

Čtvrté Kunratické vinobraní, tradiční vinařská slavnost a oslava prvního burčáku, začne v pátek 26. září v 17 hodin v u Kunratické tvrze (ulice Za parkem) v Praze 4 a potrvá až do neděle. Minulý ročník akci navštívilo přes 7000 návštěvníků a Kunratice se pyšní titulem nejnavštěvovanější vinobraní v Praze.

Foto: Adam Klofáč
Kunratice budou obhajovat titul nejnavštěvovanějšího pražského vinobraní

Na čtvrtém ročníku vinobraní budou návštěvníci mít k dispozici více než 150 druhů vín. Moravská i zahraniční - z Francie, Itálie, USA, Portugalska, JAR či Makedonie. K vínu nesmí chybět bohaté občerstvení jako speciality na grilu, spousty druhů sýrů a salámů.

Po celou dobu akce budou na akci živí poníci pro děti, skákací hrad, malování na obličej a dětský koutek. Celou akci moderuje Ondřej Vodný z Evropy 2.

Program v pátek odstartuje tradiční cimbálová muzika Alexandra Vrábely. Následovat bude noční fireshow a poté se návštěvníci akce mohou těšit na večerní překvapení.

Sobota 27. září dopoledne bude patřit dětem. Od 10 hodin budou připraveny dětské soutěže a činoherní vystoupení (Pohádky O Káče a O rybičce). Odpoledne se bude povídat o víně s moravským vinařem, který vysvětlí, jak se víno vyrábí - od začátku až po konečnou fázi - degustaci. Dozvíte se, jak se správně degustuje a jaké jsou základní rozdíly v druzích vín.

Nově načerpané znalosti si budete moct vyzkoušet v degustační soutěži, která hned po povídání odstartuje. Účastníci soutěže musí uhádnout vybrané vzorky vína a nejlepší si odnese láhve vína, burčák a věcné ceny. Odpoledne vystoupí opět živá kapela. 

Neděle 28. září odstartujte také v 10 hodin programem pro děti. Soutěže budou organizovány lidmi, kteří to s nimi umí, rodiče je mohou odložit a čerpat atmosféru vinobraní sami.

Další informace na Facebooku či na webu Kunratického vinobraní

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků