Hlavní obsah
Foto: archiv: Švihák z.s.

Kulturně ozdravná kúra v Mariánských Lázních začne o víkendu

První červencový víkend se znovu probudí k životu Kolonáda Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních. Místní spolek Švihák tu po menších úpravách jejího levého křídla pořádá letní Kulturně ozdravnou kúru (KOK). Festival se bude konat celé léto a začíná už v pátek 3. července.

Foto: archiv: Švihák z.s.
Kulturně ozdravná kúra v Mariánských Lázních začne o víkendu

Těšit se můžete na víkend nabitý hudbou, divadlem nebo debatami. Vystoupení místních umělců doplní úspěšná stand-up komička a moderátorka Adéla Elbel, investigativní reportér Janek Rubeš nebo architekt Adam Gebrian.

Levé křídlo Kolonády Ferdinandova pramene letos ožije díky energii členů a podporovatelů místního kulturního spolku Švihák, ale taky podpoře vlastníka objektu, společnosti Ensana Health Spa Hotels. Ta dala Švihákům prostory k dispozici za symbolických podmínek a podílela se i na zbudování vodovodu.

Na další nutné opravy se Šviháci vrhli v půlce května svépomocí. Nejdůležitější byla obnova podlahy, kterou svým sponzorským darem v podobě materiálu významně podpořilo Podlahářství Slepička. Kromě podlahy se na Ferdinandce, jak Šviháci kolonádě říkají, provedly i menší nutné opravy interiéru tak, aby byl připravený na kulturní provoz. Na ten spolek úspěšně vybírá peníze díky podpoře místních obyvatel a fanoušků v crowdfundingové kampani Hithit.

O prvním červencovém víkendu vystoupí na Ferdinandce hvězda současné stand-up comedy Adéla Elbel. Její show si můžete užít v pátek i v sobotu, kdy bude moderovat speciální Slam poetry contest za účasti těch nejlepších českých slamerů.

Projekt Honest Guide představí v sobotu 4. července jeho spoluautor, investigativní reportér a moderátor Janek Rubeš. Společně s architektem Adamem Gebrianem pak budou v neděli dopoledne debatovat s obyvateli Mariánek o kladech a záporech veřejného prostoru v jejich městě. V neděli odpoledne proběhne mediální diskuse s názvem Kdo je tady novinář, kterou povede Robert Břešťan, šéfredaktor zpravodajského serveru Hlídacípes.org.

Hudební program prvního kulturně ozdravného víkendu na Ferdinandce zahájí páteční koncert The Wild Roots z Lázní Kynžvart, v sobotu a v neděli pak vystoupí loketští Cajk nebo Jazz Cakes z Mariánských Lázní. Hudební víkend vyvrcholí v neděli koncertem křehkého písničkáře s duší rockera, Davida Pomahače.

Pro děti i jejich rodiče připravili Šviháci dvě divadelní představení Kulturně okrašlovacího spolku z Plané a animační workshop plzeňské Animánie. Zahájení kulturně ozdravné kúry doplní výstava kreseb absolventky místního gymnázia Anny Monsportové.

Nabité bude ale na Kolonádě Ferdinandova pramene letos celé léto. Můžete zajít na pravidelné letní filmové projekce ve spolupráci s Marienbad Film Festival, na PechaKucha Night vol. 23 pod širým nebem a nebo vyrazit na první ročník festivalu Moody Moon Noise. Ten vznikl jako produkční prvotina spolupráce spolku Švihák a hudebního magazínu Full Moon.

Všechny informace najdete na šviháckém webu nebo na facebooku Švihák a Kulturně ozdravná kúra.

Kulturně ozdravná kúra se koná za podpory Karlovarského kraje a města Mariánské Lázně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků