Hlavní obsah
Na stánku hotelu Lanterna se budou nabízet pravé valašské frgály čtyř příchutí. Foto: Leona Brázdilová

Kuchaři vezou z Valašska do Prahy frgály, škvarky a tajemnou vařenku

Valašskou vařenku, frgály a škvarky - tyto pravé valašské pochoutky budou moci ochutnat všichni, kdo navštíví v sobotu 26. října charitativní akci Mezinárodní den kuchařů v Praze.

Na stánku hotelu Lanterna se budou nabízet pravé valašské frgály čtyř příchutí. Foto: Leona Brázdilová
Kuchaři vezou z Valašska do Prahy frgály, škvarky a tajemnou vařenku

Akci pořádá Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Zúčastní se jí několik podniků, které budou návštěvníkům od 10 do 18 hodin nabízet své vybrané pokrmy. Česká centrála cestovního ruchu Czechtourism do ní přímo vybrala a nominovala dva podniky, které jsou zapojeny v jejím projektu Czech Specials zaměřeném na podporu tuzemské gastronomie. Jedním z těchto podniků je Spa hotel Lanterna z valašských Velkých Karlovic.

Ten gurmánům představí typické valašské speciality, připravené ve spolupráci s regionálními producenty.

Ve valašském stánku se bude nalévat valašská vařenka - teplý alkoholický nápoj, připravovaný podle staré (a utajované) valašské receptury. Návštěvníci ochutnají také teplé voňavé škvarky na česneku a černém pivě s domácím chlebem podávané v papírovém kornoutu a pravé valašské frgály - tvarohový, hruškový, trnkový a makový.

Zajímavostí bude ochutnávka piv nového Pivovaru Čechmánek, který provozuje známý hokejový brankář Roman Čechmánek.

Mezinárodní den kuchařů má charitativní podtext. Výtěžek z pronájmu stánků jednotlivých restaurací bude věnován Nadaci manželů Livie a Václava Klausových. V rámci celého dne bude probíhat doprovodný program.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků