Hlavní obsah
Foto: Tomáš Gaudek

Krnovští senioři opět zdarma získají osobní alarmy

Také letos na podzim městská policie rozdá krnovským seniorům desítky osobních alarmů, které v případě nouze umožňují spustit hlasitou sirénu.

Foto: Tomáš Gaudek
Krnovští senioři opět zdarma získají osobní alarmy

Vloni touto dobou si zájemci rozebrali 200 těchto přístrojů a počátkem letošního roku to bylo dalších 350 kusů. Pracoviště prevence kriminality proto zakoupilo dalších 200 osobních alarmů v celkové hodnotě 17 600 korun, které mohou senioři vyzvednout v sídle městské policie v Žižkově ulici.

Odběr přístroje je možný osobně na základě podpisu, který je nutný nejen z důvodu evidence počtu vydaných alarmů, ale rovněž kvůli informacím o jednotlivých příjemcích.

„Osobní alarm lze použít nejen při napadení útočníkem, ale rovněž v případě náhlých zdravotních potíží,“ vysvětlila preventistka kriminality Irena Šindlerová. Použití přístroje je velice jednoduché, jeho účinnost vysoká. Alarm má podobu drobného přívěsku, který může být uložen v kapse či tašce, nebo být zavěšen na krku. Po vytažení pojistky začne přístroj vydávat hlasitý zvuk o síle 90 decibelů, čímž upozorní okolí na problém, případně odradí útočníka.

„O tento projekt je mezi seniory stále velký zájem. Lidé, kteří si k nám pro alarm přijdou, mohou vzít přístroj i pro své blízké nebo sousedy, stačí jen uvést jejich jména,“ dodal šéf městské policie Jaroslav Hlaváček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků