Hlavní obsah
Foto: Tomáš Gaudek

Krnovské adventní trhy letos „ozdobí“ také akrobaté

Také v letošním roce se Krnované mohou těšit na adventní trhy. Slavnostní zahájení se uskuteční v neděli 1. prosince a jeho součástí bude tradiční rozsvícení vánočního stromu (16.50 hodin) i slavnostní ohňostroj (17.00 hodin).

Foto: Tomáš Gaudek
Krnovské adventní trhy letos „ozdobí“ také akrobaté

Trhy potrvají do soboty 7. prosince a na každý den bude připraven zajímavý doprovodný program, kdy vystoupí známý hudebník nebo kapela, chybět nebudou ani oblíbení andělé na chůdách a vánoční kolotoč. Samozřejmostí je rovněž nabídka bohatého stánkového prodeje vždy od 10.00 do 19.00 hodin.

„S ohledem na naše bohaté zkušenosti s pořádáním této akce jsme se rozhodli, že začátek prosince je pro zahájení trhů nejideálnější, protože nám umožňuje sestavit atraktivní program. Blíže k Vánocům totiž mnoho účinkujících i prodejců upřednostňuje větší města, než je Krnov,“ vysvětluje důvody, proč trhy začínají první adventní neděli, Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu.

„Návštěvníky ve středu jistě potěší vystoupení Františka Nedvěda, v pátek se představí Yo Yo Band a pomyslným vrcholem bude v sobotu koncert Martina Chodúra, který trhy zakončí,“ vyjmenovává Aneta Janoušková s tím, že mladší návštěvníci si mohou užít pravidelné tvoření v Ježíškově poště či interaktivní program v sobotu 7. prosince.

Po celou dobu trvání adventních trhů, vždy v 17.15 hodin, budou moci zájemci vystoupat na věž radnice, kde je kromě pohledu z výšky na Krnov v čase adventu čeká také komentovaná prohlídka. „Předprodej vstupenek je v turistickém informačním centru, k dostání budou také před prohlídkou u hlavního vchodu radnice,“ doplnila Aneta Janoušková.

Rodinám s dětmi pak bude věnován čtvrtek 5. prosince, jehož podstatná část se odehraje v režii Střediska volného času Krnov. „Společně přivítáme nejen Mikuláše s čertem a andělem, ale chybět nebudou ani nejrůznější zajímavé hry a aktivity s vánoční tématikou nebo pohádka O jablku poznání,“ uvedla Aneta Janoušková.

Vloni vzbudil velký ohlas videomapping, kdy budovu radnice „oživily“ světelné obrazy. „Také v letošním roce chceme nabídnout podobně atraktivní podívanou, a to v podobě takzvaného highline vystoupení, v jehož rámci skupina Slack Show bude přímo nad hlavami diváku předvádět akrobacii na laně,“ popisuje Aneta Janoušková.

Vánoční výzdoba se rozzáří se v pátek 29. listopadu a sváteční atmosféru bude navozovat až do úterý 7. ledna. Její součástí letos bude také světelná brána ve tvaru mašle na promenádě ve středu náměstí. „Lidé se mohou těšit i na další novinku, kterou bude třímetrový anděl. Světelná dekorace bude umístěna na trávníku v severní části náměstí, u obchodního domu,“ uzavírá Aneta Janoušková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků