Hlavní obsah
Foto: Tomáš Gaudek

Krnov omezuje plasty, „směnil“ už stovky tašek

Stovky látkových tašek za igelitové už se podařilo „směnit“ v rámci kampaně nazvané Krnov – město bez plastů, kterou na jaře společně odstartovali místní Agenda 21 a Zdravé město Krnov. To však nejsou jediné aktivity tohoto projektu, jehož hlavní myšlenkou je omezování plastového odpadu.

Foto: Tomáš Gaudek
Krnov omezuje plasty, „směnil“ už stovky tašek

„Počátkem července jsme na městském úřadě uspořádali pro kolegy a kolegyně workshop, v rámci kterého jsme společně vyráběli látkové sáčky na ovoce, zeleninu či pečivo. Abychom zapojili celou radnici, pořídili jsme také na každý odbor skleněné džbány na vodu a konvičky na mléko. PET lahve a jednorázová mlíčka do kávy by tak u nás už měla být minulostí,“ vyjmenovává koordinátorka projektu Kristýna Kutálková.

Kampaň potrvá minimálně do konce letošního roku a na další aktivity se už na podzim mohou těšit také nejmladší obyvatelé Krnova.

„V mateřských a základních školách mohou děti tvořit výrobky z použitých plastů a jiných materiálů. Každou zapojenou školku odměníme ekologicky nezávadnými hračkami, například ze dřeva či textilu. Nejúspěšnější žáci základních škol získají pro svou třídu výlet do ostravského Světa techniky,“ vysvětluje Kristýna Kutálková s tím, že o možnostech omezování plastových odpadů bude město i nadále informovat na nejrůznějších akcí, které pořádá.

Tou nejbližší bude Dobré srdce Krnova, které se uskuteční na Hlavním náměstí v sobotu 24. srpna odpoledne.

Impulsem pro vznik kampaně byla iniciativa ministerstva životního prostředí, zaměřená proti nadužívání jednorázového nádobí. Vloni tak mnoho obcí a společností uzavřelo dobrovolnou dohodu, v níž se zavázaly ke snížení spotřeby plastů a jednorázového nádobí ve svých provozech. Dohody byly letos nahrazeny dobrovolným závazkem prostřednictví webového formuláře (www.cr2030.cz), kde zapojené organizace vyjadřují svou vůli chovat se zodpovědněji vůči životnímu prostředí.

Další informace najdete facebookovém profilu Zdravé město Krnov nebo na stránkách www.dostbyloplastu.cz, kde se může přihlásit jakákoliv firma či organizace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků