Hlavní obsah
Krkonošská Stezka korunami stromů je výjimečná stavba oceněná v loňském roce titulem Stavba roku Královehradeckého kraje. Foto: Miloš Šálek

Krkonošská noční Stezka korunami stromů je zábavná i poučná

Zimní noční les je plný tajemna a zvuků. Děti spolu s dospělými ho mohou na krkonošské stezce v Janských Lázních nyní prozkoumávat každou středu po boku zkušeného průvodce.

Krkonošská Stezka korunami stromů je výjimečná stavba oceněná v loňském roce titulem Stavba roku Královehradeckého kraje. Foto: Miloš Šálek
Krkonošská noční Stezka korunami stromů je zábavná i poučná

Série šesti nočních prohlídek, které jsou vedené hravou a soutěživou formou, odstartovala ve středu 6. února a opakovat se bude každý další týden až do poloviny března.

„Noční prohlídky měly u návštěvníků v minulém roce velký úspěch, rozhodli jsme se je proto letos v období jarních prázdnin zopakovat. Lidé oceňují unikátnost zážitku a také odborný výklad průvodce. Dozví se mnoho zajímavostí o nočním lese i zvířatech. Prohlídky jsou navíc vedené hravou formou, takže se hodí i pro děti,“ informovala Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše.

Noční prohlídky nabízí unikátní zkušenost a zážitky z nočního lesa, kde návštěvníci poznávají zvířata podle očí, srsti a zvuků. Od zasvěceného průvodce se dozvědí, v čem je příroda Krkonoš jedinečná, poznají řadu živočichů i rostlin, které nikde jinde nenajdou, a pokud chtějí, stanou se součástí lesního života.

První prohlídkový okruhu stezky prochází druhově pestrým lesem, kde nechybí ani infotabulky připomínající život zvěře i lesa. Pak následuje unikátní podzemní jeskyně s výjimečnou edukační expozicí o půdě, o jedinečnosti krkonošské přírody doslova od kořenů až po jejich koruny.

Krkonošská Stezka korunami stromů je skutečně výjimečná i architektonicky. Zvítězila v roce 2018 jako Stavba roku Královehradeckého kraje. Za první rok své existence se s více než 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech.

Z podzemí během procházky návštěvníci vystoupají po bezbariérové trase až do výšky téměř 43 metrů. Zážitky pak pokračují díky jedinečným výhledům na okolní přírodu uprostřed šumění lesa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků