Hlavní obsah
Vyprošťování krávy ze sklepa. Foto: HZS Zlínského kraje

Krávu ze sklepa vyprostili přivolaní hasiči

Krávu, která se v neděli 19. listopadu propadla ze stodoly do sklepa hospodářského stavení v Bánově na Uherskobrodsku, vysvobodili ze zajetí přivolaní hasiči. Informoval o tom Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Vyprošťování krávy ze sklepa. Foto: HZS Zlínského kraje
Krávu ze sklepa vyprostili přivolaní hasiči

„Oznamovatel operačnímu středisku krajských hasičů krátce po jedenácté hodině dopolední sdělil, že kráva se odvázala a při pohybu po stodole se dostala na dřevěnou konstrukci, která její váhu neunesla. Zvíře se propadlo do sklepních prostor, ze kterých ji bylo nutné co nejdříve vyprostit,“ sdělil mluvčí hasičů.

Na místo proto ihned vyjeli profesionální hasiči z Uherského Brodu a také jednotka dobrovolných hasičů z Bánova. „Protože nebylo možné v prostoru ustavit jeřáb, velitel zásahu povolal technický kontejner ze stanice Zlín a majitel si mezitím zajistil veterináře. Hasiči potom během hodiny s pomocí popruhů a nakladače krávu vyprostili a předali do péče zvěrolékaře,“ popsal jejich zásah Pavel Řezníček. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků