Hlavní obsah
Mistr a Mistryně Severovýchodních Čech 2019 Daniel Hendrych a Monika Formanová Foto: Zdeněk Vylíčil

Krajskými šipkařskými šampióny jsou Monika Formanová a Daniel Hendrych

Pravidelně od roku 2014 se první prosincovou sobotu sjíždějí nejlepší šipkaři do Úpice, kde absolvují finálové klání krajského Mistrovství Severovýchodních Čech. Bylo tomu tak i uplynulou sobotu, kdy v místním Městském sále proběhl závěr celkově již 13. ročníku této dlouhodobé individuální soutěže.

Mistr a Mistryně Severovýchodních Čech 2019 Daniel Hendrych a Monika Formanová Foto: Zdeněk Vylíčil
Krajskými šipkařskými šampióny jsou Monika Formanová a Daniel Hendrych

Poprvé v historii se stalo, že oba nejcennější mistrovské tituly získali hráči z nižších ligových kategorií. Absolutní pořadí mužů ovládl Daniel Hendrych, který sezonu absolvoval jako hráč kategorie B, a dámám vévodila dokonce céčkařka Monika Formanová. Oba proto při vyhodnocení obdrželi dvě ocenění: za prvenství v příslušné kategorii a především za prvenství celkové.

Počin Formanové je unikátní. Hráčka Medvědů Velký Třebešov o sobě dala vědět již loni, když vyhrála nejnižší třídu D. Tentokrát nejen že jako nováček kralovala céčku, ale současně vypálila rybník naprosto všem svým protivnicím v čele s obhájkyní titulu Evou Košťálovou (Fekobe Pilníkov).

Ta se musela spokojit se stříbrem, i když dlouho pomýšlela na obhajobu. Stačilo ji k tomu ve finálovém turnaji obsadit o tři pozice lepší místo než Formanová. Udělala proto maximum, když finále vyhrála. Formanová ovšem uhrála co potřebovala a třetím místem ve finále zpečetila osud svůj i soupeřky.

Zpovzdálí sledovala napínavý souboj bronzová Monika Šlechtová reprezentující domácí klub Zifčák, která do něj neměla šanci zasáhnout. Do sbírky si však připsala už svou šestou medaili, druhou v nejvyšší kategorii a patří mezi nejúspěšnější hráčky historie.

Ještě dramatičtější vývoj nabídlo mužské mistrovství. Hendrych (Dangerous Rebels Jičín) totiž ovládl žebříček s minimálním náskokem 100 bodů, což je pouhá jedna pozice v základním Open turnaji. Druhý Libor Svoboda (Black Angels Trutnov), mistr z let 2015 a 2016, takových letos odehrál na 130, a proto je zmiňovaný rozdíl mezi oběma borci neuvěřitelný.

Do souboje o titul se bohužel nezapojil Jiří Pecina (Fekobe Pilníkov). Toho času lídr tabulek přes svoji finálovou absenci, zaviněnou neodkladnými pracovními povinnostmi, nakonec uhájil alespoň bronz. Zároveň suverénním způsobem s náskokem 13700 bodů dominoval nejnižší mužské kategorii D.

Jak z textu vyplývá, součástí propozic soutěže jsou i přesně definované nižší soutěžní kategorie, které mají za úkol oslovit široké pole závodníků různého umu. Mistrovství se vyhodnocovalo v celkem osmi výkonnostních skupinách.

Vedle absolutního pořadí žen a mužů, o kterých jsme se zmiňovali v první části článku, jsou to další nesoucí označení dle výkonnosti hráčů B, C a D+ (každá navíc ještě rozdělena dle pohlaví). Celkem proto bylo vyhodnoceno 24 medailových pozic potažmo vysloveno 24 jmen z nichž 8 neslo atribut mistr respektive mistryně.

Předložit je tudíž na místě i další vítězná jména, která ještě nepadla: Radka Hrnčiariková (vítězka kat. B), Marek Křapka (C) či Pavlína Kocianová (D+). Všech osm mistrů/mistryň SVČ bude mít čest reprezentovat Královéhradecký kraj v Bull´s Turnaji mistrů - za ty dublované zaskočí ve vybrané kategorii náhradníci z druhých míst - který se za účasti vítězů jednotlivých krajů naší republiky odehraje na začátku ledna v Praze.

Kompletní výsledky a fotogalerie lze vyhledat na webu pořadatele www.sipky.org/khk-s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků