Hlavní obsah

Kovárna Viva získala 2. místo mezi zaměstnavateli regionu

Úspěch zaznamenala zlínská Kovárna VIVA v ocenění Zaměstnavatel regionu. Výsledky letošního ročníku vyhlásil v Brně Klub zaměstnavatelů. Kovárna VIVA se umístila na 2. místě ve Zlínském kraji v kategorii do 500 zaměstnanců.

Kovárna Viva získala 2. místo mezi zaměstnavateli regionu

Kovárna VIVA se specializuje na výrobu zápustkových výkovků z různých druhů oceli. S ročním obratem 1,4 miliardy korun patří k významným firmám Zlínského kraje.

K jejím zákazníkům patří firmy z automobilového průmyslu, strojírenství, zemědělství i zdravotnictví. Velkou pozornost věnuje vzdělávání a rozvoji zaměstnanců i spolupráci se středními a vysokými školami. „Umístění v Zaměstnavateli regionu bereme jako potvrzení toho, že naše personální politika jde správným směrem,“ uvedl k výsledkům Martin Lutonský, personální ředitel Kovárny VIVA.

KOVÁRNA VIVA a.s. je přední českou průmyslovou kovárnou a patří do skupiny TŽ-MS Specializuje se na výrobu zápustkových výkovků a jejich obrábění. Zaměstnává ve Zlíně a dceřiné společnosti Alper v Prostějově už 550 zaměstnanců.

Výrobky směřují zejména na export do významných světových firem jako jsou koncerny BOSCH, Scania, ZF Group, Poclain Hydraulics nebo Linde. Sídlí v místě původních strojíren ZPS Zlín v bývalém baťovském areálu a společně s několika dalšími firmami dlouhodobě usiluje o rozvoj a zachování průmyslové výroby na Zlínsku a udržování baťovských tradic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků