Košařův memoriál již po šestašedesáté přivítal účastníky prsařského trojboje

Novinky, Luboš Ibrmajer

SK Radbuza Plzeň pořádal v bazénu v Kozinově ulici v sobotu 21. dubna tradiční závody: 66. ročník Košařova memoriálu v prsařském trojboji se štafetami.

Závody zahájil místostarosta Městského obvodu Plzeň 3 Mgr. David Procházka, ekonomický náměstek Plzně Ing. Pavel Kotas a Lenka Kohoutová, prezident klubu.

Kategorii mužů ovládl se ziskem 1755 bodů Vojtěch Netrh z Litoměřic. Nejrychlejší byl ve všech tratích. Martin Hrabačka z plzeňské Slávie (SlPl) na druhém místě získal 1655 bodů a třetí byl Filip Mach ze Žatce. Za své výkony dostal 1632 bodů. Loňský vítěz Štěpán Hengerič (SlPl) letos obsadil čtvrté místo, protože získal o pět bodů méně než třetí v pořadí. Nejlepším z SK Radbuza (RPl) byl celkově sedmý Václav Čermák (1423 bodů).

Držitelkou putovního poháru se stala mezi ženami loni bronzová Alena Hampejsová (SlPl) s celkovým počtem 1514 bodů, která zvítězila ve sprintu a dvakrát druhá byla ve stovce a dvoustovce. Tyto zmiňované tratě vyhrála Michaela Maříková (SlPl). Její celkový součet bodů byl 1501 a přisoudil jí druhou příčku. Lucie Hořejší z Klatov brala bronzovou medaili (1458 bodů). Kvalitní časy si zaplavala „Radbuzačka“ Eliška Marková, 1160 bodů stačilo na 11. místo.

Žákovské kategorii do 14 let kraloval sportovec města Plzně a loni třetí, Tomáš Chocholatý (1462 bodů), před jeho vítěznými výkony se musel sklonit druhý Martin Fajt z klubu Rejnoci Domažlice (1301 bodů) a plavec z plzeňské Slávie Jan Hlaváč (1171 bodů). Z domácích řad byl nejlepší, výrazně mladší Dominik Suchý, který svými výkony posbíral 700 bodů a ve svém ročníku narození 2007 se tak umístil nejvýše.

Veronika Muselová (USK) nedopustila, aby jí kdokoliv porazil, a tak si dokázala vyplavat 1596 bodů. Celým memoriálem pocházela druhými místy Markéta Šímová (SlPl), zaplaveným časům odpovídalo celkových 1582 bodů. Takže po loňském prvenství si do své sbírky přidala příčku druhou. Kateřina Chocholatá (sestra Tomáše) obsadila místo třetí s odpovídající hodnotou 1485 bodů.

Posledním závodem byla štafeta mužů a žen 4 x 50 m prsa.

Organizátoři děkují MO Plzeň 3 za podporu těchto závodů a 1. místostarostovi MO Plzeň 3, Mgr. Radoslavovi Škardovi za osobní předání pohárů a medailí.

Závod je pořádán na počest předválečného člena Antonína Košaře, který byl hlavně přeborníkem prsařských disciplín. Výkony jsou bodovány podle tabulek ČSPS a vítězí soutěžící s nejvyšším bodovým součtem. Startovalo 139 účastníků ze 17 plaveckých klubů z celé ČR.