Hlavní obsah
Foto: FRANZ GERDL_Kaernten Werbung_Nassfeld

Korutanské sjezdovky jsou v perfektní formě a nejsou pro nás daleko

Letošní zima je na rozdíl od českých hor ke Korutanům skutečně štědrá. Lyžařská střediska na slunečném jihu Rakouska mají ideální sněhové podmínky na všech sjezdovkách.

Foto: FRANZ GERDL_Kaernten Werbung_Nassfeld
Korutanské sjezdovky jsou v perfektní formě a nejsou pro nás daleko

Lyžaři a snowboardisté si mohou vychutnávat své zážitky na více než 1000 kilometrech sjezdovek ve 31 lyžařských střediscích v Korutanech a východním Tyrolsku, které jsou většinou svou kvalitou na nejvyšších stupních v nezávislých hodnoceních. 

Bezpečné rodinné sjezdovky a pozvolné terény nabízejí jedinečné zážitky z jízdy na sněhu, kromě klasických tratí jsou tu terény s boulemi, freeridové oblasti a funkparky.

Mají sněhu na rozdávání

Dr. Kurt Genser, zástupce turistické centrály regionu Nassfeld – Hermagor podotýká: „Se 190 centimetry sněhu na horách jsme pravděpodobně mistry Evropy. Pouze ve střediscích na ledovcích mají více."

A to navíc sněhové srážky za poslední dny nejsou do kalkulace zahrnuty. Samozřejmě, že návštěvníky neuspokojí jen největší korutanské lyžařské středisko – také další jako Gerlitzen, Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut, Katschberg nebo Turrach se postarají o nezapomenutelné zimní zážitky. 

Na dlouhých korutanských sjezdovkách se vyřádí především rekreační lyžaři, pro které pohyb v krásné přírodě stojí na prvním místě. Právě proto jsou Korutany obzvlášť preferovaným cílem zimních pobytů pro rodiny a znovu začínající lyžaře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků