Hlavní obsah
Jeden z komentovaných výstupů bude za západem slunce. Foto: www.visitfm.cz

Komentované výstupy na Lysou horu jsou plné novinek

Další ročník komentovaných výstupů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu startuje v úterý 9. července. Letos budou „Lysohorská nej… aneb Co jste ještě nevěděli“ plná novinek.

Jeden z komentovaných výstupů bude za západem slunce. Foto: www.visitfm.cz
Komentované výstupy na Lysou horu jsou plné novinek

Turistické informační centrum Frýdek-Místek v hlavní turistické sezóně pořádá pravidelné netradiční výstupy pro návštěvníky Beskyd, které díky rozložení do několika zastávek zvládnou i méně zdatní turisté a rodiny s dětmi.

Lysohorská nej od svého vzniku vždy startovala z Ostravice, nyní se začátek trasy přesouvá do Malenovic. „Pro letošní sezónu jsme se po několika letech rozhodli pro změnu trasy. Je sice oproti původní trase delší, ale o to více atraktivnější,“ říká ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

V průběhu zhruba tříhodinového výšlapu s průvodcem účastníci objeví krásu Satinských vodopádů, poznají nejstarší hospůdku v Beskydech, seznámí se se zbojníkem Ondrášem, jelikož budou míjet Ondrášovy díry. Průvodce připomene také, že není radno podceňovat ani Lysou horu a pro všechny účastníky je připraveno také jedno překvapení.

„S průvodcem zavítáme do míst, kde se jen tak návštěvníci nedostanou. Ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem umožníme podívat se pod pokličku předpovědí počasí na druhé nejvýše položené profesionální meteorologické stanici v České republice,“ dodala Konvičná.

Výstupy budou ve vybraných termínech také tematicky zpestřené. V úterý 6. srpna doprovodí účastníky na Lysou horu sám Lašský král a v úterý 20. srpna se vydají účastníci za západem slunce.

Stanovené termíny pro veřejnost na rok 2019:

9. 7., 23. 7., 27. 8. (v případě nepřízně počasí náhradní termín vždy hned následující středu)

6. 8. (v doprovodu Lašského krále)

20. 8. (za západem slunce, začátek v 16.30 hod.)

7. 9., 21. 9. a 5. 10. (bez náhradních termínů)

Zájemci o výstup si mohou své místo rezervovat nejpozději 3 dny před plánovaným termínem na tel. čísle 603 264 058. Začátek trasy je vždy v 8.30 hodin na parkovišti u hotelu Rajská bouda v Malenovicích. Za výstup v předem stanoveném termínu pro veřejnost zaplatí účastníci poplatek 50 Kč, držitelé regionální návštěvnické karty Beskydy Card ji mohou uplatnit a získat tak výhodu 20 procent. Výstupy je možno objednat i pro skupiny v předem dohodnutých termínech. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků