Hlavní obsah
Foto: Renata Šafránková

Kolem Sázavy se to hemžilo plechovými kačenami

Kachny, kachny, kachny..., vypadalo to u Sázavy jak hláška z filmu Rozpuštěný a vypuštěný. Jen inspektor Trachta chyběl. Kachní farma ale byla francouzská. Do Nespek ve středních Čechách se v sobotu sjeli majitelé Citroënu 2CV, lidově zvaného „kachna.

Foto: Renata Šafránková
Kolem Sázavy se to hemžilo plechovými kačenami

Vozy vyjely z Tábora, zastavily se i na prohlídce provozu  ve Hvězdonicích ve šroubárně Marek s.r.o.

K vidění byl jak klasický model, tak i z něho vzešlé varianty včetně teréňáků Méhari. Vůz je u nás známý  hlavně z filmů s Louisem de Funesem coby četníkem, ale i ze starších francouzských detektivek.

Při vyšší rychlosti a v zatáčkách se kývá. Odtud název kachna.

Na srazu byly i náklaďáky,  nebo pick-upy. Dokonce tu prosvištěla i citroeňácká samodomo formule.  Značky krom českých pocházely ze Slovenska, Rakouska, Německa.

Plechová kavalkáda budící zaslouženou pozornost se za neustálého troubení pánů kachnořidičů vydala do Jílového. V čele jel novomanželský zelený vůz, majitelé byli oddání před výjezdem na spanilou jízdu.

V roce 2014 bude Česko hostit celosvětový slet cévé dvojek, mají se jich slétnout tisíce. Kde to bude, to se zatím neví.    

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků