Hlavní obsah
Foto: zámek Loučeň

Koktejl nejlepších prohlídek až do svítání nabídne zámek Loučeň o Hradozámecké noci

Maratón nejlepších zámeckých prohlídek až do svítání se spoustou dalších přidružených akcí i s grilovanými dobrotami od zámeckého šéfkuchaře připravil zámek Loučeň o Hradozámecké noci. Již od 10 hodin je pro nejmenší návštěvníky připraven den plný dobrodružství v programu České pohádkové léto.

Foto: zámek Loučeň
Koktejl nejlepších prohlídek až do svítání nabídne zámek Loučeň o Hradozámecké noci

Stalo se již tradicí, že poslední srpnovou sobotu se mnozí vydávají na hrady a zámky, aby si užili poslední prázdninový letní večer. K tomuto zvyku se tradičně přidává i zámek Loučeň, a to nonstop až do rána.

Pro návštěvníky tu připravili výběr nejlepších prohlídek ze zámecké nabídky. Milovníci netradičních zážitků a humoru se mohou těšit na kostýmovanou prohlídku s paní kněžnou, princem, komorníkem Jeho Jasnosti, Bílou paní a dalšími postavami loučeňské knížecí domácnosti. Milovníci klasiky a odborných výkladů si určitě zvolí jeden ze zámeckých speciálů pana kastelána, který zná na zámku každý centimetr a o všem umí poutavě vyprávět.

„Protože se Hradozámecká noc koná ještě v době prázdnin, je určená také dětem. Od 10 hodin je pro naše nejmenší návštěvníky připraven den plný dobrodružství v programu České pohádkové léto. Denní program zakončíme v 17 hodin,“ uvedla Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň.

„Hradozámecká noc je okamžik, na který se mnozí těší celý rok. Hodně lidí tuto noc považuje za jakési rozloučení se s prázdninami, a proto chceme být nápomocni při vytváření programu řadě rodin,“ dodala Kateřina Šrámková.

Již naposledy ožije během prázdnin loučeňský zámecký park postavami z českých pohádek v rámci tematického letního programu České pohádkové léto. Každý, kdo z nás v dětství sledoval pohádky, alespoň někdy ve snech bojoval s draky, čaroději a čerty, aby zachránil krásnou princeznu. Zámek Loučeň se poslední den v srpnu naposledy změní na pohádkovou říši, jejíž součástí se můžete stát i vy.

Návštěvníci z řad dětí dostanou při pokladně instrukce ke hře od zámecké paní, mapu a provázek. Na jednotlivých stanovištích dostanou za svou šikovnost a odvahu korálky, které si budou postupně navlékat. Polední předá sama princezna jako poděkování za pomoc při své záchraně.

Těšit se lze na setkání s princeznou, trpaslíkem, rytíři, loupežníkem, zlým čarodějem, panem králem a Bílou paní.

Odpolední, večerní a noční prohlídky zámku začnou v 16 hodin a budou probíhat až do 6 hodiny ranní.

Stejně jako v minulých ročnících pro ty, co si prostě Hradozámeckou noc chtějí užít se vším všudy až do rána, připravil zámek možnost přespat ve vlastním stanu nebo v zámecké oranžerii.

Maratón speciálních prohlídek až do svítání:

16.30 Klasická prohlídka
17.00 Dětská prohlídka
17.30 Čokoládová prohlídka
18.30 Aristokratická prohlídka
19.00 Večerníček s kněžnou Marií - dětská
19.30 Aristokratická prohlídka
20.00 Prohlídka s Bílou paní - dětská
20.30 Aristokratická prohlídka
21.00 Kastelánská prohlídka
21.30 Čokoládová prohlídka
22.00 Prohlídka s Bílou paní - dětská
22.30 Speciální prohlídka "Celým zámkem od půdy až po sklep"
23.00 Speciální prohlídka "Celým zámkem od půdy až po sklep"
23.30 Prohlídka s Bílou paní - dospělácká
00.00 Půlnoční prohlídka
01.00 Speciální prohlídka " Za tajemstvími loučeňského zámku"
02.00 Prohlídka s komorníkem
03.00 Astronomická prohlídka
04.00 Kastelánská prohlídka
05.00 Poslední prohlídka, než slunce pohlédne na nový den

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků