Hlavní obsah
Titulní strana výpravné publikace, kterou vydalo zlínské muzeum. Foto: Archív MJVM

Knihu o zlínském sportu podepíše hokejová legenda i mistr Evropy v plavání

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo v souvislosti s vydáním výpravné publikace Sláva zlínského sportu zajímavé setkání. Při autogramiádě vedle sebe usednou zajímavé osobnosti, aby zájemcům podepsaly knihu, kterou svými sportovními úspěchy samy pomáhaly autorce Yvoně Činčové psát.

Titulní strana výpravné publikace, kterou vydalo zlínské muzeum. Foto: Archív MJVM
Knihu o zlínském sportu podepíše hokejová legenda i mistr Evropy v plavání

Autogramiáda se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince od 16 hodin v kavárně knihkupectví Bux na třídě Tomáše Bati ve Zlíně.

„Jsem ráda, že svým podpisem je ochoten knihu podpořit trojnásobný medailista z mistrovství světa, hokejový útočník Rostislav Vlach. I když je rodák z Přerova, tak zlínskému mužstvu pomohl k vítězství v extralize ČR v roce 2004 a dodnes ve Zlíně působí na pozici trenéra mužstva PSG Zlín,“ uvedla Yvona Činčová a dodala: „Druhý sportovec, připravený podpořit autogramem knihu, je mistr Evropy z roku 2000 a pátý z olympiády v Sydney v tomtéž roce, plavec Daniel Málek. Daniel je přímo zlínský rodák a úspěchů má za svou kariéru daleko víc. Například jako mnohonásobný mistr ČR a držitel českých rekordů na 50, 100 a 200 metrů prsa vybojoval stříbrnou a šest bronzových medailí na mistrovství Evropy.“

Kniha podepsaná sportovní legendou může být pro mnohé inspirujícím vánočním dárkem. Historička Yvona Činčová na publikaci pracovala tři roky a zmapovala celou historii sportovního dění ve městě od vzniku spolků před 110 lety až po žhavou současnost. Čtenáři najdou na 250 stranách 470 většinou unikátních fotografií. Kniha je v prodeji na pokladně muzea, v Informačním centru na zlínské radnici a v knihkupectvích v centru Zlína i v Otrokovicích. Všude je kniha dostupná za jednotnou "baťovskou" cenu 299 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků