Hlavní obsah
Plakát SŽM Pečky Foto: Michal Jirásek

Klub železničních modelářů z Peček zaplní exponáty čtyři historické tovární haly

Sdružení železničních modelářů v Pečkách zve veřejnost na tradiční akci, v jejímž průběhu jsou v hlavní roli železniční modely.

Plakát SŽM Pečky Foto: Michal Jirásek
Klub železničních modelářů z Peček zaplní exponáty čtyři historické tovární haly

Akce Jede, jede mašinka v Pečkách má desetiletou tradici a těší se přízni široké veřejnosti, a to nejen modelářské. Na své si každoročně přijdou všichni návštěvníci a členové rodiny, od nejmenších na dětské pouti v centru města, tak po dospělé po celém městě. Na náměstí vystoupí zpěváci a účinkující místních škol a školek, na místním rybníku se uskuteční akce pečeckých vodáků a hasičů, profesionálním modelářům budou patřit prostory klubovny místních železničních modelářů.

Ti mají připraveno více než dvacet provozních kolejišť různých modelových měřítek s více než dvěma sty modely v provozu, dále také improvizovanou zahradní železnici s možností svezení, burzu, prodejnu modelů a příslušenství, různé workshopy s modelářskou tématikou, kreativní dílnu pro děti...

Na akci se kromě místních pečeckých modelářů představí i železniční modeláři z různých koutů celé České republiky.

Na nedalekém vlakovém nádraží mohou návštěvníci zhlédnout výstavu skutečných historických lokomotiv a vagónů z doby Československých státních drah, nebo se svést na některé z připravených historických jízd po místních lokálních tratích okolo Peček, které povezou právě historické lokomotivy a vagóny.

Výstavu lze vidět v klubovně SŽM Pečky a přilehlých čtyřech historických továrních halách v Žerotínově ulici. Otevřeno bude už v pátek 6. června od 9:00 do 17:00, v sobotu 7. června od 9:00 do 17:00 a v neděli 8. června od 9:00 do 15:00 hodin. Hlavním programovým dnem bude sobota 7. června.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků