Hlavní obsah
KD Peklo - vystavovatelé 2017 Foto: Andrea Králová

Klíč k příležitostem: Veletrh práce a vzdělávání v Plzni

Úspěšný Veletrh práce a vzdělávání pod názvem Klíč k příležitostem připravuje plzeňská společnost Grafia. Veletrh proběhne 30. ledna tradičně v kulturním domě Peklo v Plzni. Letošní ročník se koná opět za spolupráce významných partnerů (Úřad práce, krajská pobočka v Plzni, HKČR, ZČU, AIVD ČR).

KD Peklo - vystavovatelé 2017 Foto: Andrea Králová
Klíč k příležitostem: Veletrh práce a vzdělávání v Plzni

„Šestý ročník bude specifický tím, že v Plzeňském kraji máme aktuálně nejnižší nezaměstnanost v celé ČR (2,46 procenta), tzn. předstihli jsme v tomto smyslu i Prahu,” sdělila za organizátory Ing. Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia.

Pracovní nabídky převažují nad množstvím lidí bez práce. V takové situaci bývají zaměstnavatelé ochotni připlatit na mzdách a vycházejí maximálně vstříc novým zaměstnancům různými benefity.

„Je to jedinečná příležitost přijít pohovořit osobně s personalisty a zjistit cenu své práce na trhu, vždyť průměrná mzda v Plzeňském kraji se vyšplhala na třetí příčku v republice. Ale pro řadu lidí jsou rozhodující pracovní podmínky,” dodala Pirnosová.

Mezi vystavovateli jsou významní zaměstnavatelé regionu, kteří nabízejí několik set pracovních pozic z celého Plzeňského kraje.

Aktuálně firmy hledají všechny úrovně kvalifikací a opravdu rozmanité profese pro muže i pro ženy. Spektrum nabízených pracovních pozic je letos velmi široké – firmám chybí lidé v provozu stejně jako v administrativních pozicích, v kvalitě, nákupu, obchodu, technologii apod.

Pro zájemce o práci i brigádu

Veletrh je určen všem, kdo hledají práci či brigádu - lidem bez rozdílu věku či vzdělání, těm, kteří chtějí změnu či jsou aktuálně nespokojeni se svým místem, studentům posledních ročníků středních škol a jejich učitelům, vysokoškolákům i lidem registrovaným na úřadu práce. Všichni návštěvníci budou mít vstup zdarma.

„Každým rokem stoupá zájem kvalifikovaných lidí, kteří se na veletrh přijdou podívat, aby zjistili svou cenu na trhu a poohlédli se třeba i po zajímavější firemní kultuře,” uvedla Jana Brabcová, jednatelka organizátora. „S nástupem nových generací na trh práce podniky hledají, jak mladé lidi zaujmout, a veletrh je příležitostí k porovnání nejen platových, ale i dalších podmínek.”

Přednášky a další doprovodný program

Velký zájem bývá tradičně i o doprovodný program. Témata přednášek souvisí s hledáním práce, např. jak se připravit na pracovní pohovor, jak se naučit "prodávat" sám sebe či jak získat příspěvek na své vzdělávání a zlepšit tak svoji kvalifikaci apod. Po celý den bude probíhat zdarma poradenství v oblasti vzdělávání a trhu práce, image poradna, grafologické poradenství pro osobní rozvoj a řada dalších aktivit.

Ceny pro podniky přátelské rodině

Na veletrhu budou opět vyhlášeny ceny Mamma/Parent Friendly pro podniky přátelské rodině, které vyhoví podmínkám hodnocení a vytvářejí dobré podmínky pro zaměstnance s rodinami, např. zkrácené úvazky, pružnou pracovní dobu, firemní školky či jesle, akce pro rodiny s dětmi či umožňují péči o rodinné příslušníky.

To zajímá zejména maminky na v závěru rodičovské dovolené, které veletrh stále častěji navštěvují, aby si udělaly přehled o aktuální situaci na trhu práce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků