Hlavní obsah
Foto: Marcela Wojnarová

Karvinská hornická nemocnice vlastní výjimečný přístroj pro robotickou terapii

Karvinská hornická nemocnice a. s. vlastní výjimečný přístroj pro robotickou terapii, jediný v Moravskoslezském kraji ve zdravotnickém zařízení stejného typu.

Foto: Marcela Wojnarová
Karvinská hornická nemocnice vlastní výjimečný přístroj pro robotickou terapii

Karvinská hornická nemocnice v rámci modernizace přístrojové techniky zakoupila na rehabilitační oddělení přístroj pro robotickou terapii IMOOVE 600, který umožňuje provádět stabilizace a mobilizace a cvičit koordinaci a rovnováhu.

„Karvinská hornická nemocnice je jediné zdravotnické zařízení svého druhu v Moravskoslezském kraji, v němž mohou pacienti IMOOVE 600 využívat,“ podotkl Mgr. Ladislav Fencl, jednatel firmy Lefeen.

„Jedná se o jedinečný přístroj, který se skládá z pohyblivé cvičební plošiny, opěrných madel, mobilních rukojetí a dotykové obrazovky s přednastaveným softwarem pro cvičení a diagnostiku. Pro každého pacienta lze individuálně sestavit nejvhodnější způsob cvičení. Nabízí rozšíření rehabilitačních možností a zvýšení kvality služeb poskytovaných širokému spektru pacientů,” informovala MUDr. Pavlína Zvárová, primářka rehabilitačního oddělení Karvinské hornické nemocnice.

„IMOOVE 600 se uplatňuje mimo jiné při terapii pacientů s neurologickou problematikou, rovněž u pacientů po ortopedických výkonech, po úrazech především na dolních končetinách. Využíván je pro léčbu dospělých i dětí,” upřesnila MUDr. Zvárová.

Přístroj pro robotickou terapii v hodnotě 1 milionu Kč si nemocnice plně hradila z vlastních finančních prostředků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků