Hlavní obsah
Foto: Město Karviná

Karviná čistí Vagónku, aby ji poté nabídla investorům pro podnikání

Vagónku na okraji Karviné mnozí lidé znají jako ghetto nepřizpůsobivých občanů. To je ovšem od roku 2011 minulostí. Po tehdejším vystěhování těchto občanů a následné demolici domů město Vagónku nyní využije jako průmyslovou zónu.

Foto: Město Karviná
Karviná čistí Vagónku, aby ji poté nabídla investorům pro podnikání

V těchto dnech proto dělníci odstraňují pokácené stromy, náletové dřeviny a keře nebo pařezy. Stromy pro město vykáceli hasiči. Běží odklizení černých skládek – suti, komunálního odpadu. Je nutné odstranit zbytky po tamních zbouraných domech – žumpy, šachty, základy domů, zbytky hospodářských stavení. Následovat bude srovnání terénu, odstranění zbytků asfaltové cesty.

Územní plán umožňoval donedávna na Vagónce výjimku pro bydlení, oblast je ale určená k podnikání, proto město před časem nechalo 9 domů zbourat. Nyní už město má signály o zájmu postavit v zóně například malé haly pro výrobu.

„Zónu už nabízíme pro střední a menší podnikání. Chceme ji ale nejdříve vyčistit. Je to opět další krok ke zvýšení zaměstnanosti přímo ve městě,” uvedl náměstek primátora Jan Wolf.

Do konce března bude z Vagónky odvezeno téměř 12 tisíc tun materiálu na skládku, pokud práce nezhatí počasí, bude zóna v dubnu připravená.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků